Transfers

Van Rooij verklaart: Waarom FC Twente een stap hogerop is, ondanks de grote ambities van NEC

Van Rooij verklaart: Waarom FC Twente een stap hogerop is, ondanks de grote ambities van NEC

NEC Nijmegen heeft de laatste jaren grote stappen gemaakt. In het seizoen 2020-2021 speelde NEC nog in de Keuken Kampioen Divisie, afgelopen jaar werd de Nijmeegse club zesde in de eredivisie en bereikte het de finale van de KNVB Beker. Bart van Rooij, die op zijn negende bij NEC kwam, is al die tijd meegegroeid met de club en verdiende een transfer naar FC Twente.

De overstap naar FC Twente was voor Van Rooij de eerste transfer van zijn leven. "Ik weet niet hoe het bij andere transfers gaat, maar het waren lange onderhandelingen, van ik denk wel bijna een maandje", vertelt Van Rooij tegenover ESPN. "Het was wel een rollercoaster, moet ik zeggen. Ik hoop dat de volgende transfer misschien iets sneller en makkelijker van de vloer komt, dat je iets sneller weet waar je aan toe bent. Maar ik ben begeleid door Rens van Eijden (een oud-verdediger die nu zaakwaarnemer is, red.). Alle credits naar hoe hij me hierin heeft begeleid. Ik ben hem daar super dankbaar voor."

NEC is een club met grote ambities, die wil gaan concurreren met bijvoorbeeld FC Twente. Waarom is FC Twente nu dan toch een stap omhoog? "Ik heb heel veel wedstrijden gespeeld bij NEC, eerst in de KKD en vervolgens op eredivisieniveau. Vervolgens komt er een club als Twente. Ik denk dat het goed voor me is om uitgedaagd te worden in een andere omgeving en op die manier stappen te zetten. Ook is Europees voetbal prachtig. Ik denk dat in alle facetten de club Twente net iets verder is dan NEC. Daarom denk ik dat Twente op dit moment de ideale vervolgstap is voor mij", besluit Van Rooij.

Plaats reactie

666

5 reacties

Epi4ever +12889

Nuchtere knaap. Uiteraard kunnen ze met NEC wel proberen in de buurt van Twente te komen maar dat lukt nooit helemaal en misschien slechts kort. FC Twente is niet alleen Enschede, maar heel Twente(met uitzondering van 5000 maffe Almeloërs) en een groot deel van de Achterhoek. Dat bereik haalt NEC nooit.

26-08-2024 09:35

Willy.V +2381

En al die duitse supportersniet te vergeten

27-08-2024 12:58

Niko +3823

NEC kan dan wel ambities hebben, dat is altijd goed, maar ze zijn nog lang niet zover als onze FC. Ze lopen nog wel een eindje achter. Het is verstandig van hem om nu te kiezen. Hij kan zich straks direct laten zien in de Europa League. Zoals ik hoor zullen we nog veel plezier aan hem beleven. Veel succes !!

26-08-2024 09:00

RedHorsePower +116

FC Twente staat mijlenver boven NEC. Wij hebben een landstitel op zak, Europese wedstrijden gespeeld en staan steevast in de subtop. De club biedt spelers een geweldige begeleiding en heeft een sterke jeugdopleiding waar talent echt de kans krijgt. Twente is niet alleen een club, het is een gevoel dat diep in de regio zit. Onze achterban is ongeëvenaard, week in week uit staan we achter ons team. Dat zie je terug op het veld, want wij zijn altijd een stabiele kracht in de Eredivisie. NEC kan daar gewoon niet aan tippen.

26-08-2024 08:03

Raika +13666

Bart van Rooij is een slimme speler, ik denk dat we nog veel plezier aan deze speler gaan beleven. Eerst was ik wel een beetje sceptisch maar ik begin er steeds meer vertrouwen in te krijgen.

26-08-2024 07:48
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties