Van Bergen heeft geen last van kritiek: "Maar af en toe niet menselijk"

Op 4 april 2021 scoorde Mitchell van Bergen voor het laatst. Dat was tegen Ajax. Nu, bijna 90 wedstrijden verder, is de doelpuntendroogte van de aanvaller van FC Twente vaak onderdeel van gesprek. Niet alleen Van Bergen, maar ook de rest van de aanval vertoont geen overtuigende statistieken als het gaat om doelpunten en assists. Of het Van Bergen nog gaat lukken om dit seizoen de ban te breken? "Honderd procent."
Sem Steijn is topscorer van de Eredivisie. Hij neemt het grootste deel van de doelpunten van FC Twente voor zijn rekening. Met name vanaf de flanken blijven doelpunten en assists voorlopig uit. Voor Mitchell van Bergen (25) speelt dit probleem al wat langer. Het kwam hem op veel kritiek te staan, waarmee hij mentaal worstelde. Inmiddels zegt hij dat het rustig in zijn hoofd is, maar de doelpunten blijven nog altijd uit.
Wel lijkt de rechtsbuiten steeds dichterbij een goal te komen. Tegen RKC raakte hij bijvoorbeeld nog de lat: "Ja, ik ben bijna elke wedstrijd dichtbij. Tegen RKC schoot ik op de lat, dan weer een bal die de keeper goed pakt." Reden voor optimisme dus. Van Bergen twijfelt er niet over of het dit seizoen nog gaat lukken om het net te vinden: "Of het gaat lukken dit seizoen? Honderd procent," aldus de aanvaller bij VoetbalTijd van 1Twente.
Van Bergen geeft aan dat hij probeert zich niks aan te trekken van de kritiek en zich gewoon op het spel te richten: "Het zit niet echt in mijn hoofd. Alleen bij zo'n bal die er dan net niet ingaat, is dat kloten. Maar ik ben best wel een nuchter persoon. Iedereen kan kritiek hebben, zolang het maar een beetje menselijk blijft. Normaal. Af en toe gebeurt dat niet. Waarom zou ik mezelf daarin mee laten trekken? Dat heeft toch helemaal geen zin?"
De aanvaller uit Oss werd in de wedstrijd tegen Lazio vroeg gewisseld na de rode kaart van teamgenoot Lars Unnerstall. Ook heeft hij last van een rugblessure, waardoor hij ontbrak in de wedstrijd tegen Heracles. Aanstaande zaterdag (16:30 uur) hoopt Van Bergen gewoon weer aanwezig te zijn tegen Willem II.
Plaats reactie
8 reacties
Anthology +683
Mooi om het geduld en vertrouwen te zien van de supporters. Aan de andere kant vind ik het ook wel een beetje onkunde, je zit op voetbal en verdient 400k per jaar dan mag je ook wel een keer gaan leveren. Dat is tot op heden niet gebeurd. Dan mijn krediet op. ik hoop dat jullie gelijk krijgen. #COTE
rene_boumeester +2103
Met Mitchell van Bergen komt het zeker goed,hij heeft veel drive in zijn spel,als hij in de zestien ook de eind pass goed geeft dan gaat ook Sam Lammers meer doelpunten maken.Succes.
TrotsopTwente +16180
Dat denk ik ook!
Vak317 +5838
Ltaief op links en van bergen op rechts gaat hij zeker nog 10+ assist verzorgen scoren is denk wel lastiger hij vliegt er vaak langs als hij 1x de rust heeft op de achterlijn komt het goed heb er nog steeds alle vertrouwen in
Raika +13743
Ik adviseer je om geen stukken over jezelf te lezen, wat niet weet wat niet deert
FrankdW +297
Zal vast goed komen, oefenpot tegen Fortuna Dusseldorf afgelopen september scoorde hij nog. Dus hij kan het blijkbaar wel.
pweehrmn +773
Gewoon hard blijven werken, zoals hij nu ook al doet, komt het vanzelf goed
frankbol +1401
Hoop het voor hem,goede gast zal nooit heel veel goals maken maar werkt hard voor team,heeft ook nog wat pech af en toe,gewoon doorgaan en niet rteveel nadenken voor goal rammen
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties