Eerste elftal

Schimmelpenninck reageert: Nkufo uitspraak nooit gedaan

Schimmelpenninck reageert: Nkufo uitspraak nooit gedaan

Sander Schimmelpenninck heeft enkele opmerkelijke uitspraken gedaan na het racisme-incident in de Grolsch Veste waarbij Lazio-speler Loum Tchaouna, de man van de assist bij de 0-2, racistisch werd bejegend door enkele Twente-supporters. De reactie van Schimmelpenninck kwam nadat clubwatcher Ten Voorde het onderwerp had besproken en zei: De Schimmelpennincks van deze wereld gaan dan weer zeggen dat heel de regio racistisch is. En zo geschiedde.

"Sander Schimmelpenninck is heel druk met het racisme vraagstuk", weet ook Tubantia-journalist Fardau Wagenaar. "Hij wil een keer om tafel om dit te bespreken. Hij vindt dat racisme in Twente wel degelijk een probleem is en dat wij het een soort van niet willen inzien." Leon ten Voorde reageert fel als Schimmelpenninck wederom ter sprake komt.

"Je moet het iets duidelijker uitspreken wat hij zei. Hij zei onder andere dat binnen supportersgroepen van FC Twente nazisymbolen rondgaan. Dan denk ik: kom maar op met dat bewijs. Hij zei ook dat hij heel vaak door trainers en leraren uit Twente wordt gemaild, dat er racisme is. Kom maar op met het bewijs. Daar sta ik open voor." De derde bewering is echt bizar, en een die geen enkele Twente-supporter zal herkennen.

"Hij zegt ook, en dat kan ik wel meteen pareren, dat ze bij FC Twente over Nkufo zongen: geef die zwarte een banaan. Heb jij dat ooit gehoord? Hij zat bij FC Twente altijd op de tribune. Werd dat ooit gezongen over Nkufo? Werd dat ooit gezongen over spelers?" Collega Wagenaar hoopt dat Schimmelpenninck zijn afspraak om het onderwerp te komen bespreken ook daadwerkelijk na gaat komen. Ten Voorde heeft er een hard hoofd in. "Hij zit altijd in Zweden, maar weet heel goed hoe het hier is. Dat vind ik ook merkwaardig. Hij kan nooit en we moeten ons aanpassen aan zijn agenda. Ik wil ook wel naar Zweden. Hij wil graag met ons om tafel. Als hij een gentleman is, nodigt hij ons uit."

Update: Sander Schimmelpenninck heeft contact gelegd met Ten Voorde en geeft aan nooit te hebben gezegd dat supporters over Nkufo zouden hebben gezongen: geef die zwarte een banaan. Dat klopt, want verwezen werd naar de uitspraak van september 2023 waar Schimmelpenninck zei: "Voor de komst van Blaise Nkufo zongen ze bij Twente ook: geef die zwarte een banaan." De uitspraak werd dus verkeerd geïnterpreteerd door Ten Voorde, die naar eigen zeggen wel een 'aardig gesprek' heeft gehad met de uit Diepenheim afkomstige opiniemaker.

Plaats reactie

666

43 reacties

DGCEO +84

Lol Ten Voorde is behalve een matig schrijver ook een beperkt lezer.

Althans, er zijn hier twee scenario's: nummer 1 is dat mijn theorie klopt en dat Leon is blijven steken op AVI-niveau 5, waardoor hij oprecht ontsteld was over het vermeende N'Kufo-verhaal. Scenario 2 is dat hij bewust verkeerd heeft gelezen om, door Sander voor de bus te gooien, een wit voetje te halen bij de Twente-achterban, die inderdaad soms wel wat gemeen tegen hem is.*

Ik weet niet welke van de twee een grotere diskwalificatie is voor een journalist.

*Ikzelf nu ook, sorry 🥲

05-11-2024 09:08

Tukkerpower +13549

Geef die zwetsneus in godsnaam geen podium. Door dit verhaal van Leon komt ie weer in de aandacht. Dat is nu precies waarom het die mediageile minkukel te doen is.

04-11-2024 17:25

Marcel +360

Ach laat hem lekker lullen waar hij vandaan komt (adel)zijn die praktijken heel normaal

04-11-2024 16:07

rwest91 +1918

Zo ik heb fe een paar linkjes voor alle mensen die roepen dat er echt een zwaar racisme probleem heerst hier in Twente!
Helaas is het niet alleen hier zo! Allen lees lekker, en donder op met Sander schimmel!

https://www.nporadio1.nl/nieuws/cultuur-media/6d962ef1-d430-40c9-a7d8-fb4a64b40e66/nooit-meer-slapen-stanley-menzo-voetbal-ajax-racisme

https://www.fcupdate.nl/voetbalnieuws/2024/09/frimpong-racistisch-bejegend-in-de-kuip-tijdens-feyenoord-bayer-leverkusen

https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/uefa-klaagt-feyenoord-aan-voor-racisme-en-wangedrag~a80bf401/

https://www.rtl.nl/sport/voetbal/artikel/5141371/supportersvereniging-psv-beticht-van-racisme-door-vlag

https://nos.nl/l/2442481

https://www.voetbalzone.nl/nieuws/pierre-van-hooijdonk-woest-heb-het-recht-hem-aan-de-hoogste-boom-op-te-hangen/419861#:~:text=Pierre%20van%20Hooijdonk%20heeft%20een,schreef%20hij%20een%20racistische%20tekst.

04-11-2024 15:53

Danny +1316

Laat gaan joh. Overal is enige vorm van racisme te bespeuren. Jammer. Maar het nou echt niet zo dat wij hier ineens een stuk erger zijn dan de rest van NL. Dat is gewoon dikke onzin. Gewoon geen aandacht aan geven.

04-11-2024 15:56

rwest91 +1918

Ja je hebt gelijk, maar word echt heel moe van 🤣

04-11-2024 15:59

DGCEO +84

Je erkent dat er óók een probleem is in Twente, dat is heel progressief van je Rwest91 ❤️

Eens dat het nodeloos stigmatiserend is om te doen alsof het een strikt Twents probleem is.

05-11-2024 09:01

herman_oldenhof +1330

Geen enkele aandacht aan extreem linkse Schimmelpenninck geven. Van nul en generlei waarde wat Schimmelpenninck zegt.

04-11-2024 15:41

Gait52 +990

Laat hem lekker in zweden blijven

04-11-2024 15:41

Danny +1316

Ah, dus LtV die weer eens wat aan het aandikken is. Vragen om bewijs vanuit Schimmelpenninck maar vervolgens zelf leugens publiceren. Sterk weer Leon.

04-11-2024 15:25

Niko +3823

Deze man geen podium hier meer geven. Die man geeft aan ooit een bestuursfunctie te ambiëren. Laat hij mooi in Zweden blijven.

04-11-2024 14:34

TrotsopTwente +15982

Zo is het!

04-11-2024 20:39

Ajtmaweet +731

Ten Voorde probeert een wit voetje bij de supporters te halen, dat begrijp ik wel. Ik lees Schimmelpenninck's schrijfsels vaak en meestal slaat hij de spijker op z'n kop. Dat Twente een racisme-probleem heeft lijkt me duidelijk. Twee incidenten de afgelopen jaren, met geldboetes en uitsluiting van een deel van het publiek tot gevolg is problematisch. Al zijn het maar tien idioten, die zorgen toch voor problemen. Dus Schimmelpenninck heeft een punt.
Zelf heb ik (misschien 10 jr geleden) eens een e-mail naar FC Twente gestuurd. Ik zag op de website van Twente dat er foto's waren geplaatst van een spandoek-actie. Op de foto was te zien dat een paar spandoeken met het white-power-teken waren gemaakt. Op de mail reageerde Twente dat ze niet wisten wat een white-power-teken was en dat ze niet verantwoordelijk waren voor de inhoud van de spandoeken. Dus ja, dit is een probleem dat velen "soort van niet willen zien".

04-11-2024 14:28

rwest91 +1918

Dat een jongen van 16 met een achterstand wat roept tegen brobby wil jij gebruiken als argument om te zeggen dat er in Twente een racisten probleem is? Ben er benieuwd naar foto’s.. lijkt me erg sterk met spelers als eghan engelaar ebecilio mokotjo Martina en promes! Ik denk eerder dat jij het soort bent die graag dingen ziet die er niet zijn!

04-11-2024 15:33

KieknWatwort +644

Typische reactie van iemand die het niet wíl zien.

06-11-2024 09:40

rwest91 +1918

👍🏼

06-11-2024 15:41

rwest91 +1918

Ook voor jou mooi wat te lezen! Ga daar lekker iedereen een probleem aanpraten!

https://www.nporadio1.nl/nieuws/cultuur-media/6d962ef1-d430-40c9-a7d8-fb4a64b40e66/nooit-meer-slapen-stanley-menzo-voetbal-ajax-racisme

https://www.fcupdate.nl/voetbalnieuws/2024/09/frimpong-racistisch-bejegend-in-de-kuip-tijdens-feyenoord-bayer-leverkusen

https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/uefa-klaagt-feyenoord-aan-voor-racisme-en-wangedrag~a80bf401/

https://www.rtl.nl/sport/voetbal/artikel/5141371/supportersvereniging-psv-beticht-van-racisme-door-vlag

https://nos.nl/l/2442481

https://www.voetbalzone.nl/nieuws/pierre-van-hooijdonk-woest-heb-het-recht-hem-aan-de-hoogste-boom-op-te-hangen/419861#:~:text=Pierre%20van%20Hooijdonk%20heeft%20een,schreef%20hij%20een%20racistische%20tekst.

04-11-2024 15:57

Yorroy +252

Schimmelpenninck moet je niet serieus nemen, maar Ten Voorde kan ook slecht lezen voor een journalist.
Hij zei namelijk: Vóór Nkufo zong het hele stadion 'Geef die zwarte een banaan'.
Oftewel, voordat Kufo kwam werd dit wel eens gezongen. En dat klopt ook wel, maar dan heb je het over eind jaren 90 begin 00. Daarna nooit meer gehoord

04-11-2024 14:15

Enschede2 +2032

Waarom flikkeren we ze er niet allebei uit? Niemand kan ze beide hier nog luchten of zien toch?

04-11-2024 13:48

Raika +13660

Die Schimmel denkt dat hij alles kan en m'n agenda zeggen, wat een kneus, aanpakken die man!

04-11-2024 13:29

TrotsopTwente +15982

Dat vind ik ook!

04-11-2024 20:41

TenKate +84

Mooi hoe iedereen elkaar napraat. Schimmelpenninck had het over de spreekkoren vóórdat Nkufo bij twente speelde. Niet ten tijde van. Foutje van ten Voorde dus. Of dat ervoor gebeurde valt gewoon te google'en. Zie dit artikel uit 1999.
https://www.volkskrant.nl/sport/twente-boeit-maar-moet-zich-schamen-voor-zijn-fans~b445ce1b/

04-11-2024 13:27

Patrick.S +462

Maar dan is het niet meer spectaculair en interessant.
Het lijkt wel het doorfluisterspel. 20 mensen om de beurt elkaar wat in het oor fluisteren. Voor je het weet heerst er een illegale zwarte markt voor bananen in VAK-P.
Racisme mag gewoon niet, waar het ook vandaan komt. BAH!!!

04-11-2024 13:44

rwest91 +1918

Jaaaah want in die tijd deed alleen vak p dit Google fe verder en zoek even in de laatste 25 jaar bij welke clubs dit nog meer gebeurde 💪🏼

04-11-2024 15:38

TenKate +84

Ik zeg nergens dat dit alleen bij Twente gebeurde, net zoals dat Schimmelpenninck dat nergens heeft gezegd. Neemt niet weg dat deze daden verachtelijk zijn. Daarnaast is het makkelijk wijzen naar anderen, neemt ook nog steeds niet weg dat er een probleem is bij FC Twente. Sterker nog, de artikelen die je deelt bevestigen het feit dat het voetbal helaas nog steeds geteisterd wordt door racisme en discriminatie. Zullen wij beginnen bij Twente?

05-11-2024 09:20

rwest91 +1918

Heb je mooi wat te lezen! Groetjes uit Rotterdam Utrecht Heerenveen Eindhoven Amsterdam!

https://www.nporadio1.nl/nieuws/cultuur-media/6d962ef1-d430-40c9-a7d8-fb4a64b40e66/nooit-meer-slapen-stanley-menzo-voetbal-ajax-racisme

https://www.fcupdate.nl/voetbalnieuws/2024/09/frimpong-racistisch-bejegend-in-de-kuip-tijdens-feyenoord-bayer-leverkusen

https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/uefa-klaagt-feyenoord-aan-voor-racisme-en-wangedrag~a80bf401/

https://www.rtl.nl/sport/voetbal/artikel/5141371/supportersvereniging-psv-beticht-van-racisme-door-vlag

https://nos.nl/l/2442481

https://www.voetbalzone.nl/nieuws/pierre-van-hooijdonk-woest-heb-het-recht-hem-aan-de-hoogste-boom-op-te-hangen/419861#:~:text=Pierre%20van%20Hooijdonk%20heeft%20een,schreef%20hij%20een%20racistische%20tekst.

04-11-2024 15:56

Silvo.K +95

Wat een lul

04-11-2024 13:26

Twente1977 +1807

Twitter soldaatje Schimmelpenninck!

04-11-2024 13:11

joko +103

Het zal droeftoeter en leeghoofd Schimmelpenninck in Zweden niet ontgaan zijn dat het ooit zo voorbeeldige Scandinavische land inmiddels verworden is tot een mestvaalt van talloze onaangepaste culturen. Welke de laatste decennia door linkse politieke partijen met veel hoempapa en tralala zijn binnengehaald. Als gevolg waarvan steeds meer beschaafde, fatsoenlijke en hardwerkende Zweden niet meer trots zijn op hun ooit zo mooie en weldadige land.

04-11-2024 13:10

Ko3n +1193

Geef die aandachtsgeile dwaas geen podium. Compleet negeren lijkt mij het beste.

04-11-2024 12:56

löpwalösgoodtepassebliem +6656

Nog nooit zo eens geweest met Ten Voorde. Die Schimmelpenninck is echt antitwente, om zo willens en wetens, tegen de waarheid in, racisten van ons te maken. Bah, nare man. Hij zal wel op handen gedragen worden door bepaalde groepen zoals extinction rebellion, antifa, kickout zp, etc etc, die lezen dat dolgraag. Dat weet SS best. Daarom hoort hij ook niet in twente. Eerlijk gezegd denk ik dat er in zweden ook geen meerderheid op hem zit te wachten, maar goed, hij zal ook wel geen columns in het Zweeds schrijven

04-11-2024 12:55

Wil +342

Het klinkt eerder dat hij hier dé racist is. Alleen hij speelt t zo dat zijn gedachten over donkere mensen, hij deze bij ons, de Tukkers, neerlegt. Wat een gemene hypocriet!!
Wel gevaarlijk wat ie nu doet, Twente (inwoners ca 700.000), supporters, directie FC Twente, die nb een standbeeld van N’Kufo heeft geplaatst, beschuldigen, betichten van racisme en die hij niet eens kan bewijzen. Klootzak😡

FC Twente moet een rechtszaak tegen hem aanspannen. Want dit is niet niks dat hij zulke uitspraken doet.
Gatverdamme wat een mafkees

04-11-2024 12:54

ALpje +8172

Mafkees en engerd ineen 🤢

04-11-2024 17:22

TrotsopTwente +15982

Helemaal mee eens!

04-11-2024 20:43

Maz +3784

Kan zo'n mannetje niet worden aangeklaagd voor het verspreiden van onwaarheden? Laster en smaad.

04-11-2024 12:52

kabert +6387

Prima leon,ik zeg doen op kosten van tubantia.
Snoer die engnek zijn mond maar eens.

04-11-2024 12:50

Jan Willem prakken +88

Wat een vervelend arrogant mannetje de Schimmelpenninck.
Wat geeft hem het recht om mensen te beoordelen

04-11-2024 12:49
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties