Eerste elftal

Dit forse bedrag ontvangt FC Twente bij een overwinning op Red Bull Salzburg

Dit forse bedrag ontvangt FC Twente bij een overwinning op Red Bull Salzburg

FC Twente is in de derde voorronde van de Champions League gekoppeld aan FC Red Bull Salzburg. Op dinsdag 6 of woensdag 7 augustus staat de uitwedstrijd op het programma, op dinsdag 13 augustus is de thuiswedstrijd. Dit zou nog omgedraaid kunnen worden, maar voorlopig speelt FC Twente eerst uit. Voor dinsdag 15:00 uur wordt definitief bekend of FC Twente eerst uit of thuis speelt.

FC Twente kan een fors bedrag verdienen bij een overwinning op RB Salzburg. Als FC Twente doorgaat, ontvangt de club minimaal 4,29 miljoen euro. Dat is het bedrag dat de club verdient als het wordt uitgeschakeld in de play-offs van de Champions League, de ronde na de derde voorronde. Als FC Twente de play-offs ook nog weet te overleven, wacht een startbedrag van zo'n 25 à 30 miljoen euro in de competitiefase van de Champions League.

Ook bij een nederlaag gaat de Enschedese kassa rinkelen. Als FC Twente wordt uitgeschakeld, stromen de Tukkers in in de competitiefase van de Europa League. Dit levert een startbedrag van 10 à 11 miljoen euro op. Dan hebben we het nog niet eens over alle horeca- en kaartverkoopinkomsten die de club gaat verdienen met al deze Europese wedstrijden.

Het tweeluik met Red Bull Salzburg is dus niet alleen sportief gezien interessant, maar ook op financieel gebied. FC Twente is nog altijd een club in opbouw met nog aardig wat schulden. FC Twente kan het geld goed gebruiken.

Plaats reactie

666

19 reacties

daslekker +9127

Door een voorschot te nemen op een deel van die gegarandeerde inkomsten, kan Twente de versterkingen kopen die hard nodig zijn.
Zeker lange termijn investeringen waar Bruggink het steeds over heeft.
Dat Twente geen of te weinig geld heeft, is geen argument meer.
Ik heb dit al vaker geschreven.
Ze willen toch continuïteit en zich permanent vestigen bij de eerste vier van de Nederlandse competitie?
Nu is de mogelijkheid daar om daar een stabiele basis voor te leggen, zonder dat daar financiële fratsen voor uitgehaald hoeven te worden.
Ik wil dus zeggen: Bruggink sla je slag, en snel alsjeblieft!

23-07-2024 14:05

Rik304 +757

Pfoe ja, waarom zou je dat niet doen. Ten eerste is het geen 11 miljoen gegarandeerd, maar iets in de buurt van 9 miljoen. Bron: ik ben zelf aan het zoeken geweest in de documenten van de Uefa, hele verhaal staat op wat fora.

Verder zeg je dat je geen financiële fratsen uit hoeft te halen. Maar als je even de jaarrekening inkijkt zul je snel zien dat het weerstandsvermogen niet al te hoog is. Twente moet wel:

-Kosten stadionrenovatie betalen. Mijn schatting is zo'n 5 miljoen maar kan er zo 2/3 miljoen vanaf zitten in beide richtingen.

-Diekman Complex neerzetten. De gemeente financiert een deel, Reggeborgh financiert een deel. Twente moet ook een deel inleggen, werd ineens snel mogelijk na transfer Ugalde.

-Over de transfer van Ugalde gesproken. Daar moest een deel van het geld naar City. Een deel naar Ugalde en een deel naar z'n zaakwaarnemer. Hoeveel er daarna over was, geen idee. Maar daarvan moest nog weer een deel naar achtergestelde leningen.

-Verder over leningen. Twente heeft een uitstekende deal gesloten die op middellange termijn goed uitpakt voor de club, maar moet daarvoor wel meteen een aantal miljoen overmaken aan v.d. Laan en Trebbe, die in ruil daarvoor ook een aantal miljoen laten vallen. Prima deal voor Twente, maar je moet het geld wel even lappen.

Idealiter gaat er dus ook geld in het weerstandsvermogen, zodat de club naar de toekomst toe stabieler wordt. Ik heb geen idee of Twente ook bij moet lappen voor renovatie FBK-terrein.

Dan kom je bij het geld aan dat je voor transfers neer kunt leggen. Spits, linksbuiten mogelijk een middenvelder bij langdurige absentie Sadilek en ik begreep dat ze ook nog kijken naar een rechtsback.

AZ heeft net een miljoen of 7 neergeteld voor een redelijke spits, om even aan te geven in wat voor markt je aan het handelen bent.

23-07-2024 16:01

daslekker +9127

Klopt allemaal. Maar die dingen staan in de begroting waar geen inkomsten uit Europa in staan.
Zonder die inkomsten was de begroting ook rond dus zijn de Europese opbrengsten een extra!
Deze kunnen dus naar believen gebruikt worden!

23-07-2024 20:47

Rik304 +757

In de begroting staan normaal alleen de zekere inkomsten en uitgaven. Het kan best zijn dat er een post onderhoud o.i.d. op de begroting staat, maar die is normaal niet zo groot dat je er een stadion van kunt verbouwen en een trainingscomplex neerzetten.

23-07-2024 21:11

StevenBos +4121

Geld uitgeven dat je nog niet hebt, terwijl je al wel schulden hebt, zijn precies dat: financiele fratsen.

23-07-2024 16:12

mark.k +3946

Tuurlijk jopie....neem jij maar effe een voorschot

24-07-2024 06:17

MaxFcT +2166

ik snap het niet meer. Wat er ook gebeurt, winst of verlies, er wordt geld verdiend.

Waarom dan nu niet Weghorst binnenhalen voor 5 miljoen waarmee de kans op de jackpot enorm wordt vergroot???

Kom op Twente, haal Weghorst binnen!!

23-07-2024 12:16

Tara +229

Omdat Weghorst geen 5 miljoen kost maar het dubbele!!!!

23-07-2024 13:22

Tara +229

En omdat een investring in Weghorst hoger dan 5 miljoen bolstrekt onverantwoord is!!!

23-07-2024 13:24

Epi4ever +12524

Rinkeldekinkel dus, maar helaas hebben we het geld ook dringend nodig voor het wegpoetsen van de in het verleden opgelopen schade. Maar ’t’is niet weg!

23-07-2024 11:08

daslekker +9127

Er is een route voor aflossing gemaakt die voir iedereen accectabel is.
De Europese inkomsten zijn een extra! Er kan dus best extra afgelost worden en een deel aan andere investeringen (uitbreiding Veste, trainingscomplex) besteed worden. Dan nog blijft er een substantieel bedrag over om te besteden aan versterkingen.
We spreken over gegarandeerde miljoenen.
Ik durf haast niet te dromen dat de poulefase van de Champions League gehaald wordt.
Wat gaan we dan allemaal meemaken in de Veste?!?!
En de financiële injectie waar Twente dan op kan rekenen, lossen alle financiële problemen uit het verleden in één keer op!
Dromen .........
Ik droom graag!

23-07-2024 14:14

Raika +13635

Haha, ze weten nog niet zeker of 6 of 7 augustus dit jaar öp dinsdag valt

23-07-2024 09:24

Hallie +9577

Allemaal fantastische bedragen, maar eerst alles geven tegen Salzburg. Zien we daarna wel verder.

23-07-2024 08:16

Yorroy +252

Zou fantastisch zijn als we de groepsfase bereiken. Dan hoop ik van harte dat ze zo snel mogelijk een groot deel van die laatste 15 miljoen schuld even aftikken.

23-07-2024 07:48

FCT1965 +11348

We hebben wel iets meer schuld dan dat.

23-07-2024 08:40

Tukkertje65 +1305

Wanneer wordt bekend welke datum ze precies spelen?

23-07-2024 07:31

dgsm9fttb8 +478

Staat er toch, voor dinsdag 15:00 uur🥸

23-07-2024 07:33

Tukkertje65 +1305

Klopt, moet nog wakker worden.

23-07-2024 07:43
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties