Unicum: Eerste vrouwelijke scheidsrechter promoveert naar betaald voetbal

Shona Shukrula wordt de eerste vrouwelijke scheidsrechter in het Nederlandse betaald voetbal. De 32-jarige Alkmaarse promoveert naar de groep scheidsrechters betaald voetbal en zal in het seizoen 2024-2025 toewerken naar haar eerste wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie. Als ze daar goed presteert, is de eredivisie de volgende stap.
Shukrula fluit sinds het seizoen 2009-2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen leidde Shukrula wedstrijden in de Tweede Divisie en sinds 2020 was ze actief als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Internationaal floot Shukrula UEFA Women’s Champions League-wedstrijden en EK- en WK-kwalificatie-interlands. Via het talententraject scheidsrechters betaald voetbal stroomt ze nu door naar het hoogste voetbalniveau in Nederland.
Assistent-scheidsrechters
Eerder maakten Sjoukje de Jong (2001), Nicolet Bakker (2011) en Franca Overtoom (2018) als assistent-scheidsrechters hun debuut in het betaald voetbal. Overtoom vlagt sinds 2020 ook in de Eredivisie en was afgelopen seizoen de enige vrouwelijke assistent-scheidsrechter op het hoogste Nederlandse voetbalniveau. In onder andere Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in de Ligue 1, Premier League en Bundesliga.
“Ik ben onwijs trots op mijn promotie naar de groep scheidsrechters betaald voetbal”, reageert Shukrula. “Hier heb ik vijftien jaar keihard voor gewerkt. Ik ben blij met het vertrouwen dat de KNVB in mij heeft, maar ik ben er nog niet. Mijn debuut ligt in het vooruitzicht, maar moet nog wel gebeuren. Vanaf nu focus ik me volledig op het maken van mijn eerste optreden als scheidsrechter in het betaald voetbal volgend seizoen.”
Naast Shukrula maken ook scheidsrechter Rick Sturm en assistent-scheidsrechters Laurens Maas, Dyon Reinshagen, Bilal Sahiner en Max Wolfkamp komend seizoen de stap van het talententraject naar de groep (assistent-)scheidsrechters betaald voetbal.
Plaats reactie
7 reacties
RaceFace +4836
Een positieve ontwikkeling.
1953 +3620
Zullen ze bij ajax blij mee zijn.Bij de dames heeft ze vorig jaar fc twente van het kampioenschap af gehouden
losserseglanerbrugger +4224
Lekker inclusief. Als ze blank was geweest had ze het dan ook gehaald?
HarrieRietman55 +53
Wat is dit nu weer voor rare opmerking. Is gewoon een prima ontwikkeling en nog een goede scheidsrechter ook. Kan in de top van het amateurvoetbal, en dat ligt echt niet zover af van de KKD, moeiteloos mee.
StevenBos +4143
Doe eens normaal, gast.
RaceFace +4836
Slaat helemaal nergens op, de scheidsrechter moet gewoon een goede wedstrijd op de mat leggen en wie of wat dat is moet niets uitmaken.
Fleur +869
Wat een ongelooflijke ongeschoolde reactie.
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties