Sparta-spits Lauritsen getipt bij FC Twente

Voor het nieuwe seizoen is FC Twente in ieder geval nog op zoek naar een rechtsback, een linksbuiten en een spits. Voor laatstgenoemde positie is Wout Weghorst de topkandidaat, maar FC Twente kijkt verder dan de EK-international. In de zoektocht zouden de Tukkers mogelijk kunnen kijken naar Tobias Lauritsen, de boomlange spits van Sparta Rotterdam.
Football Transfers weet te melden dat Lauritsen uitstekend bij FC Twente past volgens de Career Advice Tool van SciSports, een bedrijf gespecialiseerd in data-analyses. De Career Advice Tool berekent aan de hand van data als de verwachte transferwaarde (ETV), de speelstijl van de club en speler en het geprojecteerde potentieel van de speler of een speler bij een club past.
Lauritsen en FC Twente blijken een goede match te zijn. Vooral de speelstijl en de formatie van de Tukkers passen goed bij de 26-jarige spits. Wel is het zo dat de speelstijl van Lauritsen volgens de data heel erg lijkt op die van Ricky van Wolfswinkel. De Noor heeft een Estimated Transfer Value (ETV) van 2,8 miljoen euro.
Lauritsen is een 26-jarige Noorse spits met een lengte van maar liefst 1,96 meter. Medio 2022 kwam hij voor 450.000 euro het Noorse Odds BK naar Sparta. Lauritsen heeft er nu twee goede seizoenen op zitten in Rotterdam. In het seizoen 2022-2023 maakte hij twaalf goals en gaf hij vijf assists, afgelopen seizoen eindigde de teller op twaalf doelpunten en negen beslissende eindpasses. Dat brengt het totaal op 24 goals en 14 assists in 65 eredivisiewedstrijden.
Opinie: Zie jij in Lauritsen een goede FC Twente-spits? Laat het weten in onderstaande poll en verklaar je keuze in de reacties.
Plaats reactie
24 reacties
faas48 +2584
Goede speler met inzicht staat vaak goed als hij aangespeeld wordt. Typische spits. Goed scorend vermogen en slimme bewegingen. Zou m.i. goed bij Fct passen.
vandekraan +1037
Fantastische spits gaat bij FCT veel scoren, helemaal de ideale ploeg voor deze “Luuk de Jong” van Sparta
Snel halen past ook perfect in het financiële plaatje
72Pedro +744
Raar dat er nog steeds mensen zo'n geloof hebben in Boadou. Kunnen we niet betalen en moeten we niet eens willen huren.
ikke +863
Een jaar huren met optie tot koop, is toch ideaal,
Boadu is mits fit, een veel betere optie voor het voetbal dat wij spelen, kan ook vanaf de linkerkant komen, dus veel variatie, zo'n lange Löppel als Lauritsen is een echte hark vergeleken bij Boadu
faas48 +2584
Maar scoort wel vaker en daar gaat het voetballen om…toch
Vennegoor +1965
De minuten die hij speelde spatte de kwaliteit ervan af. Echt een heel goede speler. Kunnen betalen is een andere discussie. Maar huren+ optie tot koop is altijd mogelijk
Ronald70 +2596
Ik vind het een gevaarlijke spits. Als hij te porren is voor Fc Twente, vooral doen😉
StevenBos +4184
Misschien kunnen ze overwegen om een aparte sectie te maken om alle roddel en andere onzin polletjes te plaatsen.
Vennegoor +1965
Denk niet dat onze concurrentie de spits goedkoop aan ons verkoopt. Als boadu, Lammers, Ohio(beperkt), duiven, rijkhoff, Parrot, Weghorst allemaal een nee wordt. Dan maar een spits uit de Premier League huren en sparen voor volgend seizoen.
Haal Unuvar maar goedkoop met Mensah en een Bijl of Riedewald achtige spelers. Schulden aflossen, investeren in de jeugd. Met plek 6 halen we ook europa!
witsie +404
Ga nou voor Boadu dan hoeven al die namen niet meer en hij wil graag volgens de berichten!!
ronnie.v +3496
Nee niet doen. Dan zijn er nog wel andere opties.
Rockfisch +12484
Zijn speelstijl zou overeenkomen met die van Ricky......oké.
Youngred +4222
Deze gast kan alleen luchtduels winnen , voor de rest is het helemaal niks , kan niet voetballen die lauritsen
StevenBos +4184
12 goals, 9 assists. Ja, hij kan er geen kloten van.
Tukkerstad +2992
Ik vind het een wel/niet keuze. Heeft mij nog niet echt overtuigd
RanzouNL +1917
Zie hem liever dan Boadu! Lammers en Lauritsen zouden prima keuzes zijn in mijn ogen.
Raika +13659
Ik denk dat het een prima spits is voor ons
MarcJanko +4132
Stond ook al op het lijstje bij PSV als vervanger van Luuk de Jong. Met zijn 26 jaar nog relatief een mooie leeftijd als spits.
petros69 +0
Goede optie maar niet voor zo veel
Barry.S +201
Ja maar .Niet voor 2.5 miljoen
jansenius +1592
Iedere club weet dat Twente wat geld heeft te besteden , dus zullen ze allemaal de hoofdprijs vragen voor spelers.
Epi4ever +12878
Kopsterk, goede mentaliteit en betaalbaar!
fctenschede65 +839
Goede spits, al ben ik wel benieuwd waar zijn plafond ligt
michelvlapdeen +1147
Sorry hoor maar je gaat toch niet met Lauritsen europees voetbal spelen. Vind het echt geen goede optie om heel eerlijk te zijn.
JD053 +2046
Op zich een prima gast, kan scoren, enorm sterk in de lucht en kan dus ook voor de vleugelspelers of de #10 de bal prima vasthouden. Zou met een Steijn bijvoorbeeld prima kunnen samenwerken omdat Steijn een neusje voor de goal heeft.
Hij zou wel zorgen voor een enorme dreiging in de lucht die we sinds Janko/de Jong niet meer gehad hebben.
Daarnaast is het af en toe een enorme eikel, iets wat je ook wel nodig hebt in het veld.
LF83 +1
Vergeet Oosterwijk, Fredje Friday, Bapoh, Boere en Jeremejeff niet. Om zo maar even een paar topspitsen van de afgelopen jaren te noemen.
julius92 +1212
Hoop het niet
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties