Transfers

Hoge verwachte transfersommen Hilgers en Sadílek ondanks eenjarige contracten

Hoge verwachte transfersommen Hilgers en Sadílek ondanks eenjarige contracten

Van drie spelers van FC Twente wordt verwacht dat ze deze zomer sowieso een transfer gaan maken: Sem Steijn, Mees Hilgers en Michal Sadílek. Bij Hilgers en Sadílek komt dat onder meer door de eenjarige contracten die ze na dit seizoen nog hebben bij FC Twente. Als de club nog geld aan het tweetal wil verdienen, zullen de spelers deze zomer dus verkocht moeten worden. Ondanks de kortlopende contracten kan zowel Hilgers als Sadílek nog heel wat miljoenen opleveren.

Hilgers
We kijken naar de Estimated Transfer Value (ETV), die aan de hand van allerlei data (onder meer contractduur) wordt berekend door Football Transfers en SciSports. De ETV van Hilgers ligt namelijk op 9,1 miljoen euro. Het ETV-bereik ligt tussen de 7,7 en 10,4 miljoen euro, wat betekent dat de transfersom naar verwachting tussen die bedragen zal uitvallen. Op Transfermarkt heeft de 23-jarige Indonesiër een marktwaarde van zeven miljoen euro. Eerder dit seizoen was dat nog tien miljoen euro.

Sadílek
Sadílek heeft een ETV van 7,6 miljoen euro en een ETV-bereik van 6,4 tot 8,7 miljoen euro. Ook dit zijn geen verkeerde bedragen. Volgens Transfermarkt ligt de marktwaarde van de Tsjechisch international op acht miljoen euro.

Hoge verwachte transfersommen Hilgers en Sadílek ondanks eenjarige contracten
In het eerste seizoen van Sadílek bij FC Twente behaalde de club voor het eerst in acht jaar weer Europees voetbal. Inmiddels is de Tsjech bezig aan zijn vierde seizoen bij de club.

Veel miljoenen, maar wel belangrijke spelers kwijt
Ook van Steijn is de verwachting dat hij vertrekt. De Eredivisie-topscorer heeft een ETV van 16,4 tot 20,1 miljoen euro. Volgens het ETV-model ontvangt FC Twente naar verwachting dus tussen de 30,5 en 39,2 miljoen euro voor Hilgers, Sadílek en Steijn. Het is behoorlijk wat geld dat FC Twente goed kan gebruiken, maar bij verkoop van het drietal staat er wel een enorme klus te wachten op technisch directeur Arnold Bruggink. Duidelijke en bewezen vervangers voor Hilgers, Sadílek en Steijn zijn er nog niet in de huidige selectie.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties