Kalma niet mee met Oranje Leeuwinnen naar WK in Australië en Nieuw-Zeeland

Fenna Kalma gaat niet mee naar het Wereld Kampioenschap voetbal in Australië en Nieuw-Zeeland. De topscorer van de eredivisie in het seizoen 2022-2023 is vlak voor het WK afgevallen voor de selectie. Daphne van Domselaar, die gaat vertrekken naar Aston Villa, Caitlin Dijkstra, Wieke Kaptein en Renate Jansen zullen wel mee afreizen met de Oranje Leeuwinnen.
Kalma werd afgelopen seizoen topscorer in de eredivisie. Hiermee verdiende ze een toptransfer naar het Duitse VFL Wolfsburg. Ondanks het trefzekere seizoen is ze niet opgenomen in de WK-selectie van bondscoach Andries Jonker. Kalma viel als laatste speler af in de 25-ledige selectie.
FC Twente Vrouwen levert wel een grote bijdrage in de WK-selectie. Daphne van Domselaar, die gaat vertrekken naar Aston Villa, Caitlin Dijkstra, Wieke Kaptein en Renate Jansen zullen wel mee afreizen met de Oranje Leeuwinnen.
Vooral de selectie van Wieke Kaptein is opvallend. De 17-jarige speler schrijft historie door onderdeel te zijn van de WK-selectie. Kaptein staat op het punt om de jongste WK-ganger ooit te worden, als ze speelminuten krijgt van bondscoach Andries Jonker.
Lees ook
BREAKING: Topscorer tekent meerjarige contract bij Champions League-finalist VfL Wolfsburg (v)
De Oranje Leeuwinnen beginnen het WK op 23 juli met een wedstrijd tegen Portugal. Daarna komen ze de Verenigde Staten (27 juli) en Vietnam (1 augustus) tegen in de groepsfase. Alle wedstrijden van de Oranje Leeuwinnen worden afgewerkt in Nieuw-Zeeland. Kersvers bondscoach Andries Jonker hoopt de oude tijden te doen herleven bij Oranje.
Aankomende zondag wordt de afscheidswedstrijd in Kerkrade gespeeld tegen België. Daarna zal de selectie afreizen naar Sydney voor een trainingsstage, waarin ze gaan oefenen tegen Zuid-Korea.
Plaats reactie
16 reacties
Heckboys +541
Belachelijk. Zegt heel veel over deze "trainer". Feit dat hij vorig jaar werd aangesteld wekte al grote ergernis. Deze beslissing over ht niet meenemen van Kalma maakt de ergernis alleen maar groter.
faas48 +2564
Onvoorstelbaar, de topscorer van Nederland laat je gewoon thuis. Waar zijn ze in Zeist mee bezig. Ja je moet wel gebruik maken van haar kunnen. Als ze in wedstrijden niet gezocht wordt dan is dat niet haar fout maar die van de coach. Zij is niet voor niks topscorer van Nederland.
rene_boumeester +2097
Die Andries Jonker gelijk een schop voor zijn hol geven.Dit slaat helemaal nergens op.
1953 +3620
Kalma volgend seizoen bij een topclub wordt door clown jonker thuis gelaten
kjjr9d89k6 +226
Onbegrijpelijk wat is dit voor coach onmiddellijk. Ontslaan. De topscore thuis laten?
Roel777 +723
Belachelijke beslissing. Jonker wil zeker snel weer naar huis...
Raika +13648
Ze speelt niet bij Ajax he
Joaquin94 +1053
Maakt me vrij weinig uit, wil gewoon nieuws omtrent de 1e selectie van de mannen volgen!
Tukkerstad +2992
Kun je nagaan wat het dames-niveau voetbal nog betekend als je de Nederlandse topscorer nog niet eens meeneem !!
Bas +1541
Ben wel heel blij voor Wieke Kaptein, echt verdiend dat zij op 17 jarige leeftijd al op het WK mag staan!
Bas +1541
Ongelooflijk ik dacht al dat Andries Jonker niet goed bij zijn hoofd was maar nu weet ik het zeker. Kalma is echt in ALLES beter dan Beerensteyn die de meest simpele kansen mist maar telkens weer een nieuwe kans krijgt. Komt ook echt enorm veel snelheid tekort. Snoeijs kan ik dan nog wel meer begrijpen maar nu Miedema er niet bij is had je met Kalma toch de perfecte vervanger maar nee deze bondscoach is zoo dom als het achterend van een varken. #Jonkerout
Raika +13648
Hier heet dat achterend van een varken, lol
Bas +1541
Oke dan heb ik het verkeerd gespeld waarschijnlijk. Zal het aanpassen.
Raika +13648
Hoe kun je dat dan aanpassen?
Alexander.M +53
Ben benieuwd wie ze wel in de spits zetten.
Kalmar is de beste spits in Nederland.
Haar tijd komt nog wel.
Is ze reserve?
Lubje +28051
Zeer teleurstellend en ook een beetje vreemd. Maar goed ze zullen wel genoeg doelpuntenmakers hebben?
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties