Steijn gewaarschuwd: "Kijk eens naar Ziyech"

De vraag lijkt tegenwoordig niet meer of Sem Steijn deze zomer vertrekt, maar vooral waarheen. De trefzekere middenvelder maakt dit seizoen veel indruk en staat inmiddels op 23 doelpunten in de Eredivisie. Dat blijft niet onopgemerkt: naast Feyenoord zouden ook clubs uit de Bundesliga en zelfs de Premier League hem in het vizier hebben. De interesse groeit met de week, maar uiteindelijk draait het om wat Steijn zelf wil. Welke stap zou het beste bij zijn ontwikkeling passen?
"Hij moet zijn eigen gevoel achterna gaan", begint Gertjan Verbeek aan tafel bij NOS Langs de Lijn. Maar liefst vijf Premier League-clubs houden momenteel de 23-jarige aanvallende middenvelder in de gaten. Het zou gaan om Bournemouth, Brentford, Crystal Palace, West Ham en Wolverhampton Wanderers. Ook is er interesse vanuit Duitsland en Frankrijk, maar concrete namen worden nog niet genoemd.
"Maar bij Premier League-voetbal worden ook andere dingen gevraag", vervolgt de oud-trainer van onder andere FC Twente. "Dus hij moet heel goed kijken naar welke competitie hij gaat. En hij zou volgens mij in de Spaanse competitie beter uit de verf komen dan bijvoorbeeld de premier league. Daarbij moet je heel erg fysiek ingesteld zijn." Verbeek heeft enige twijfels of Steijn dat aan kan tikken.
"Ik weet niet of hij al zover is." Hij trekt ook een vergelijking met een oud-Twente-speler. "Kijk eens naar Hakim Ziyech. Na Twente had hij een hele grote rol bij Ajax. Daarna ging hij naar Chelsea en daar is hij nooit echt doorgebroken. Kijk maar eens waar hij nu speelt. Dat zie je wel vaker bij spelers die te vroeg naar het buitenland gaan. Laat Steijn maar eerst bij een club zoals Feyenoord, als hij die kans krijgt, dat hij daar ook het verschil kan maken. En als je dan twee of drie jaar verder bent is hij fysiek gegroeid", besluit Verbeek.
Plaats reactie
14 reacties
daslekker +10128
Tuurlijk Gert-Jan......
Heb jij er een persoonlijke belang bij dat hij naar Feyenoord gaat?
Het lijkt wel alsof vrijwel alle analisten en journalisten Sem naar Feyenoord praten.
Maar hoe verhoudt Feyenoord zich eigenlijk tot FC Twente wat groei betreft.
Is Feyenoord wel de stap voorwaarts die Steijn nodig heeft? Of is het verschil met Twente te gering?
Daarvoor dient niet alleen naar dit seizoen gekeken te worden maar ook naar de afgelopen seizoenen en naar de ambitie die beide clubs hebben.
Financieel is het zejer een stap voorwaarts. Hij zal bij Feyenoord minstens drie keer zoveel verdienen als in Enschede.
Ook aan zijn medespelers zal hij zich kunnen optrekken, terwijl hij in Enschede zelf diegene is waar anderen zich aan spiegelen kunnen.
Dus zou de conclusie kunnen zijn dat Feyenoord inderdaad een goede stap voorwaarts is t.o.v. FC Twente.
Maar een aantal van de genoemde clubs uit het buitenland zijn minsens zo aantrekkelijk als Feyenoord.
Sportief liggen die genoemde clubs niet ver boven Feyenoord.
Dus moet Sem kijken naar de secundaire dingen die anders zijn.
Zal hij daar een basisspeler zijn?
Is de kans om voor het Nederlands elftal geselecteerd te worden groter dan bij........
Hoe zijn de persoonlijke ontwikkelings kansen?
Wat zijn de mogelijkheden bij een eventuele volgende stap?
Genoeg om te overwegen dus!
Persoonlijk zie ik hem het liefst naar het buitenland gaan, en niet naar een directe concurrent.
Maar als ik mijn persoonlijke gevoel even terzijde leg, denk ik dat Feyenoord één van de beste keuzes zou kunnen zijn.
Maar dan komt het financiele belang voor de club om de hoek kijken. Is Feyenoord in staat om aan de vraagprijs te voldoen?
Hoeveel water wil Bruggink bij de wijn doen om, als Steijn voor Feyenoord kiest, een transfer mogelijk te maken.
Sem gaat nig een hete zomer tegemoet!
HarrieHengelo +173
Sem Steijn moet nu zeker niet naar het buitenland gaan. Ajax als tussenstap is het beste. Daar heeft hij betere voetballers om hem heen die hem in stelling te kunnen brengen. Bovendien kan hij daar mooi de opvolger worden van Davy Klaassen. Bij Feijenoord loopt hij de kans, net als Zerrouki, op de reservebank te belanden. Dit omdat Feijenoord voor een koopje spelers probeert aan te trekken die dan mooi op de reservebank kunnen plaats nemen. Het beste is voor Sem Steijn dat hij met een hoge transfersom wordt verkocht. Want een speler met een hoge transfersom zet je niet zo snel op de reservebank.
mgebee1965 +1821
Steijn gaat zeker weg. Iedereen denkt dat dat een ramp is voor Twente, maar volgens mij biedt dat juist enorm veel perspectief.
Steijn speelt op 10 maar gedraagt zich als een spits die op het juiste moment op de juiste plaats staat. Op zich is dat heel mooi omdat hij veel scoort. Maar als 10 speler brengt hij niet veel. Een nieuwe 10 die de spitsen in stelling brengt levert mijn inziens een heel ander en attractief spel op en veel meer goals door de spitsen. Daarmee betrek je de spitsen veel meer in hun kracht en dit zal het spel veel interessanter maken. Ik juich het toe dat Steijn voor een mooi bedrag weggaat en zie een paar creatieve spelers en een goede 10 ervoor terug.
gewoonik +1881
Goed idee na feyenoord voor 5 miljoen 3 jaar daar voor 50 miljoen daar weg ze gunnen het oosten ook niets. man ga na je blokhut.
Anja.A +2065
Kijk eens naar Zerrouki??? En Ziyech ging eerst naar een Nederlandse club Ajax. Wat een tegenstrijdig verhaal.
Tukkerpower +15100
Weet je wie ook naar Feyenoord ging? Ene Gert Jan Verbeek. Nou dat werd ook een daverend succes weet je nog?
TrotsopTwente +18396
Jajaja!
Wim.H +3491
Wordt Verbeek nu ook al betaald door fey?
jansenius +1750
Ik zou er niet van staan te kijken
Twentesupport +23
Feijenoord prima, voor 21 miljoen mogen ze hem ophalen.
TrotsopTwente +18396
Zoiets ja!
ALpje +8773
121 miljoen
Raika +14718
Hij wil wel graag naar het lekker klimaat van Spanje, daar hebben ze ook wel de nodige Euro's, dus voor alle partijen goed.
gewoonik +1881
Alleen de grote clubs betalen veel net zo als in duitsland
In Engeland krijgen de clubs het zelfde geld aan tv rechten kan de KNVB wat van leren.
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties