Van der Vaart over penaltymoment bij PSV - FC Twente: "Ik word hier zo moe van"

Heel even leek FC Twente onderweg naar een stunt in Eindhoven. Op bezoek bij koploper PSV bracht Sem Steijn de Tukkers met een geweldige vrije trap op een verrassende 0-1 voorsprong, maar al snel kwam PSV terug in de wedstrijd. Het werd uiteindelijk 6-1 in het Philips Stadion. Vlak voor de rust leek FC Twente nog even aanspraak te maken op een strafschop, maar daar wilde scheidsrechter Sander van der Eijk niets van weten.
Een duw van Johan Bakayoko in de rug van Michal Sadílek in het strafschopgebied bleef onbestraft. Deze beslissing kwam Van der Eijk op de nodige kritiek te staan. Ook oud-scheidsrechter Mario van der Ende gaf aan het een penalty te vinden. Nu geeft ook Rafael van der Vaart aan dat FC Twente wel degelijk benadeeld is.
"Ik word hier zo moe van. Op het middenveld is het meteen een overtreding, maar omdat het in de zestien is, laten ze het gaan", aldus de oud-middenvelder van het Nederlands Elftal bij Studio Voetbal. Ook collega-analist Pierre van Hooijdonk reageert verbaasd: "Een zuivere penalty. De scheidsrechter staat op vijf meter."
Oud-bondscoach Guus Hiddink deelde ook zijn verwarring: "Het is ook niet per ongeluk. Hij kijkt waar de tegenstander staat en loopt in zijn rug." Hiddink durft niet uit te sluiten dat er sprake is van voordeel voor de topclub: "Ik denk dat hij andersom anders beoordeeld zou zijn."
Plaats reactie
16 reacties
Raika +13743
De Knvb is er hoofdzakelijk voor traditionele top drie.
TrotsopTwente +16180
Mee eens!
Maz +3832
Nog een reden om de var af te schaffen. Voegt niets toe. Als het een zuivere strafschop is moeten zij dit zien. Ze zitten daar notabene met zijn tweeën of drieën. Schandalig dit. Denk trouwens niet dat we hadden gewonnen, maar je weet ook niet wat dit met de ploeg doet of met de tegenstander.
kabert +6396
Wel een pingel 2-2 met de rust,nu in de tegenaanval 3-1 met de rust.
Een wereld van verschil.
Eerem +4758
Zolang Bol van Poekel fluit of vart ben je kansloos.
Epi4ever +12975
De uitslag was in ieder geval wat draaglijker geweest. Ik denk niet dat onze FC Twente deze wedstrijd een echte kans had gehad maar nu was de kater bijna een tijger.
nieuwkomer304 +4200
Maar het is wel een verschil wanneer je met 2-2 de rust in gaat of met 1-3. Natuurlijk mogen we ons niet verschuilen achter dit moment, maar het was wel een knakmoment. En daarbij komt: hoe kun je in vredesnaam hier niet voor fluiten!!!
Epi4ever +12975
Dat derde ook wat gelukkige doelpunt van PSV ligt aan het toeval. Dat was niet in ons voordeel, maar het vervolg van de wedstrijd maakte wel wat duidelijk. We kwamen tekort en met heel, heel veel mazzel hadden we misschien een punt gehaald. Maar dan moet je wel een knappe optimist zijn.
Rockfisch +12634
Vorig seizoen al die dwaze Kooi die ons naaide met die zuivere goal van Boadu en nu deze hansworst weer die een dikke vette beuk niet wil zien. De Var was zoals gebruikelijk weer even pissen. Het gaat ook om het moment en niet of we hier een resultaat hadden kunnen wegslepen. Voor elke topper wordt ook een topscheids aangesteld, behalve bij Psv-Twente....
jansenius +1598
Dit was geen topper.
Apeldoorn +5243
Je kunt hier wel moe van worden maar daar schieten we niets mee op.
Met al die data tegenwoordig is het toch raar dat we geen statistieken te zien krijgen hoevaak de top bevoordeeld wordt.
72Pedro +745
2-2 met rust was mooi geweest maar dan waren we alsnog tweede helft weg gespeeld. Kwamen duidelijk te kort.
Schuntz +393
Ik had het nog wel willen zien
Dragoni +1813
Alles achteraf heb je niks aan.
Vak317 +5838
Achteraf is mooi wonen
z5qt78fnvd +1107
Ja zo gaat het altijd, als je een top 3 club bent heb je nou eenmaal alles mee
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties