Eerste elftal

Ugalde verklaart: Om deze reden scoort hij een stuk minder dan vorig seizoen

Ugalde verklaart: Om deze reden scoort hij een stuk minder dan vorig seizoen

Manfred Ugalde scoorde in de eerste acht wedstrijden van het seizoen één keer en gaf één assist. In de vier wedstrijden daarna verbeterden zijn statistieken: Ugalde scoorde tweemaal en was eenmaal goed voor de beslissende eindpass. Toch zijn de statistieken (twaalf wedstrijden, drie goals, drie assists) nog wat teleurstellend voor de spits waar FC Twente maar liefst vier miljoen euro voor neerlegde.

Vorig seizoen blonk Ugalde juist uit in het scoren van doelpunten. De 21-jarige Costa Ricaan heeft wel een verklaring voor het feit dat hij dit seizoen minder scoort. "Ik heb nu een andere rol", vertelt de spits in gesprek met Voetbal International. "Toen Joseph Oosting trainer werd, heeft hij daarover met me gesproken. Hij vraagt me meer mee te doen. Ik voel me nu belangrijker voor het team. Heb meer balcontacten, draag meer bij aan ons combinatiespel."

"Als ik me laat zakken, dan trek ik verdedigers met me mee. Zo ontstaat er ruimte voorin, waarvan ploeggenoten kunnen profiteren. Daardoor scoor ikzelf wel minder dan hiervoor. Voor een spits is dat iets wat wel steekt. Misschien moet ik nog een iets betere balans vinden tussen meevoetballen en aanwezig zijn in het strafschopgebied. Maar de trainer is tevreden en als team draaien we goed. Dat is het belangrijkste", besluit Ugalde.

Ugalde is momenteel op stap met Costa Rica. Het Midden-Amerikaanse land ging in de nacht van donderdag op vrijdag grandioos onderuit in en tegen Panama: er werd met 3-0 verloren in de kwartfinale van de CONCACAF Nations League. Ugalde speelde de volle negentig minuten. In de nacht van dinsdag op woensdag kan Costa Rica de 3-0 achterstand in eigen huis ombuigen. Daarna zal Ugalde snel moeten terugkeren naar Twente, want zaterdag om 18:45 uur staat het duel tegen PSV op het programma.

Opinie: Vind jij dat Ugalde zijn rol juist invult of zou hij meer voor de goal moeten komen? Laat het weten in de reacties.

M. Ugalde

M. Ugalde

Attacker
  • Costa Rica
    Nationaliteit
  • 22
    age

Plaats reactie

666

7 reacties

daslekker +9269

Ik vind hem een goede waardevolle speler. Maar niet top!
Ik erger me enorm aan het missen van kansen.
Hij is , op dit moment, niet effectief genoeg als spits.
Hij mist dit seizoen teveel 100% kansen.
Als hij de helft van die (relatief eenvoudige) kansen wel zou benutten is er geen "uit-syndroom" meer en zou Twente bovenaan staan.
Ik vind dat ENORM frustrerend.

22-11-2023 05:14

Vak317 +5808

Spits is afhankelijk van medespelers en van de flanken kont bijna niets hoe moet je dan scoren dat wordt lastig

19-11-2023 21:35

TrotsopTwente +16046

Het is inderdaad wel zo dat er in dit seizoen veel minder aanvoer is vanuit de flanken! En daardoor scoort Ugalde helaas wat moeilijker en veel minder!

19-11-2023 12:30

Catchem +1607

Heeft ook te maken met aanvoer vanuit de flanken. Deze is simpelweg minder dan vorig seizoen. Oosting speelt noodgedwongen een ander spel. Wat overigens best lekker gaat.

19-11-2023 10:50

Vrede +1247

Ik vind -en dat is volgens mij gebruikelijk- dat een spits afgerekend wordt naar het aantal doelpunten dat hij scoort en dat hij meevoetbalt spreekt vanzelf.

19-11-2023 10:44

Arjan.S +414

Vult het juist in , balvast aanspeelpunt over het algemeen, uit de 2e lijn mag hij het iets vaker proberen van mij

19-11-2023 09:25

jansenius +1592

Hij is veel, maar absoluut geen balvast aanspeelpunt. Dat is juist wat we tekort komen.

19-11-2023 14:35
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties