Terugkerend probleem bij FC Twente: "Alleen Heracles doet het slechter"

FC Twente heeft de eerste helft van de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, maar ondanks een aantal goede prestaties is er ook een terugkerend probleem zichtbaar: de ploeg van Joseph Oosting heeft moeite om een voorsprong vast te houden. Dit constateert journalist Bart Frouws, die aangeeft dat FC Twente dit seizoen opvallend vaak op voorsprong komt, maar de winst uiteindelijk niet altijd over de streep trekt.
"Er is geen ploeg die vaker op voorsprong komt dan FC Twente dit seizoen", zegt Frouws bij Voetbal International. "Het enige nadeel is dat ze het niet altijd vast kunnen houden. Na de geweldige goal van Sem Steijn tegen PSV konden ze de voorsprong niet vasthouden, en ook tegen FC Utrecht verloren ze. Tegen Sparta Rotterdam, RKC Waalwijk en Ajax kwamen ze op voorsprong, maar lieten ze ook punten liggen", laat de data-specialist weten.
Er is maar één ploeg die het slechter doet dan FC Twente op het gebied van puntenverlies na een voorsprong: "Als je dat allemaal optelt, heeft alleen Heracles meer punten laten liggen dit seizoen na een voorsprong dan FC Twente. Dus het is knap dat ze vaak op voorsprong komen, het is vaak Steijn die dat doet, maar de punten over de streep trekken, dat gaat nog niet zo goed dit seizoen."
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties