Eerste elftal

Ten Voorde haalt uit naar panikerende supporters: "Helft van de achterban zat in het crisiscentrum"

Ten Voorde haalt uit naar panikerende supporters: "Helft van de achterban zat in het crisiscentrum"

De supporters van FC Twente gingen zaterdag teleurgesteld naar huis. Het voetbal wat ze de eerste helft te zien kregen, was niet om aan te gluren. In de tweede helft herstelde FC Twente zich en kwam het met 1-0 voor, maar gaf deze voorsprong in blessuretijd op knullige wijze uit handen. Het leidde tot de nodige discussies op de socials en ook op deze website. Het wisselbeleid van Oosting was onnavolgbaar en ook Bruggink kreeg weer de nodige kritiek over zijn aankoopbeleid.

Dat de eerste helft niet goed was, daar is ook clubwatcher Leon ten Voorde het mee eens. De reactie van de panikerende supporters, daar heeft hij wel een mening over. "Ik geloof dat de helft van de achterban van FC Twente in het crisiscentrum heeft doorgebracht afgelopen dagen. Er is grote paniek en iedereen moet aan het zuurstof. Maar toen je zondag de balans opmaakte bleek dat je één punt was uitgelopen op Ajax. En vier punten uit twee wedstrijden. Laten we het ook even relativeren. Vorig jaar verloor je bij NEC en won je thuis van Sparta. Als je het heel optimistisch bekijkt, heb je een bonuspunt. Maar afgelopen zaterdag zaten er 29.000 mensen en dan incasseer je in de 91e minuut de gelijkmaker. Dan voelt dat als een verlies. Het was ook een teleurstellende avond. Daar hoef je niet omheen te draaien."

Alles wat klopte, dat klopte opeens niet meer. "Terwijl je een hele brede bank hebt, werd je wel geconfronteerd dat je dinsdag heel veel hebt moeten geven tegen Salzburg, en de week ervoor ook al", vervolgt Ten Voorde bij De Ballen Verstand. "Het is geen gebrek aan inhoud bij de spelers, want anders kun je tegen Salzburg niet tot de 97e minuut gas geven en ook niet tegen Sparta tot de 95e minuut. Het heeft wel te maken met een pijntje hier en een klachtje daar. Dan denk je wel: Dit is nog maar de eerste wedstrijd in Europa. Straks komen er acht op donderdagavond…"

Maar Ten Voorde blijft er bij: "Ik snap de grote paniek niet. Salzburg is gewoon te goed voor FC Twente en dat heeft niets te maken dat de selectie niet op orde is. Dat zijn gewoon de verhoudingen in voetballand. Dan win je in Nijmegen en tegen Sparta was het niet goed. Maar om dan te zeggen: de seizoenstart is niet goed. Dat slaat echt helemaal nergens op. Je kunt pas de balans opmaken, en dat weet iedereen die er een beetje kijk op heeft, na een wedstrijd of zeven. Dan is je selectie op orde en heb je een afspiegeling van de competitie gehad. Om nu al in paniek te raken. Waar gaat het over? Doe een beetje rustig met z'n allen."

Plaats reactie

666

40 reacties

vandekraan +1066

Chapeau LTV
Er zijn er te veel verwend hier.
FCT is top 5 en meer nog niet, hopelijk wordt het nog ooit top 3 en daar wordt aan gewerkt

19-08-2024 22:48

Oboema +116

Je speelt ruim 2 jaar met een fantastische achterhoede: Brenet - Hilgers - Proepper - Smal. Nu heb je alleen Hilgers nog en ik heb vertrouwen in Bruns, Mesbahi en Mats Rots. Daarnaast mis je Sadilek de komende maanden. Al met al is de kwaliteit dus een stuk minder dan vorig jaar en het jaar ervoor. Misschien tovert Bruggink nog iets uit de hoge hoed, maar kan me voorstellen dat ze niet meer dan 5 miljoen te besteden hebben, dus betwijfel of je iemand kunt halen die beter of gelijkwaardig is aan Propper. Wat mij betreft haal je Brenet terug, die heeft zijn straf gehad. Oosting doet het prima als we dit seizoen de play offs halen. Langzaam bouwen en de jeugd een kans geven

19-08-2024 21:13

agekoster1956 +3372

Er is geen paniek man , kijk hoe het gaat mannen zijn niet fit genoeg om 2 wedstrijden te spelen ! En dat is wel een paar maand dat ze dit weten . Nou moet je 6 speler wisselen dat is niet normaal . Zo krijg je spelers die allemaal maar 1 helft kunnen spelen ! En je krijgt geen eenheid in de groep . Je moet 11 basis spelers hebben waar je mee start en zo nu en dan een aanpassing . Dit kan echt niet ze moeten elkaar blindelings vinden en aanvoelen . Dat kan niet met 20 man .

19-08-2024 20:37

Ko3n +1289

Ten Voorde is de grootste bal gehakt uit de snackbar die Tubantia heet. Graag met een flinke klodder mayo afserveren.

19-08-2024 20:12

vandekraan +1066

En jou ook graag hier.

19-08-2024 22:37

Roel777 +803

Wat is dit voor maffe reactie van onze clubwatcher. Als Salzburg al echt een maat te groot is dan moet je eens naar pot 1 en 2 kijken wie Twente binnenkort in de Eufa Europa league allemaal kan loten. Met deze allemaal brave jongens red je het niet. Ook in de competitie heeft Twente enkele echte leiders en aanjagers nodig. Voor de rest is er genoeg binnengehaald.

19-08-2024 18:00

Catchem +1702

Eerlijk gezegd wordt ik een beetje moe van deze man. Meneer de Betweter.

19-08-2024 17:37

thale_sr_roosien +23

Zat gistermiddag in Almelo en dat was een positieve ervaring op de scheids na met een psv shirt aan. Het loopt nog niet bij FCT ben blij dat ik er geen verstand van heb na Utrecht Heerenveen en Willem 2 zal het allemaal wel kloppen

19-08-2024 17:27

Leenard +1458

Volgens mij raken er niet zoveel mensen in paniek hoor, maar bij de meeste wedstrijden wordt wel kritiek geleverd. Met een beetje meer geluk hadden we zelfs met 4-3 gewonnen van Salzburg.
Dus dat RB Salzburg te goed voor ons is heb ik in de 2e helft niet gezien, over 2 wedstrijden hebben een paar persoonlijke fouten het beslist.

19-08-2024 17:14

Gait52 +1004

Nou, ik heb in de laatste 3 seizoen niet zo'n slechte wedstrijd gezien. Als je nu zegt dat we geen kwaliteit hebben ingeleverd na het vertrek van brenet, smal en pröpper, dan heb je inderdaad de ballen verstand.
Achterin moet er nu heeeeeeel snel kwaliteit bij.

19-08-2024 17:02

ALpje +8716

Het voetbal was kut
Passing te langzaam
Tempo niet hoog genoeg
Matige inzet
Bepaald geen goed wisselbeleid
3 a 4 spelers waren goed
De rest slecht of matig.
Laat dit een les zijn geweest voor Oosting en de spelers.
Lijkt weer verdomd veel op de zaadpartijen van vorig seizoen, een déjà vu dus.

Ooh ja Leo ten Voorde, het niveau van je columns mag wel wat naar een hoger niveau.
Nu een beetje dramatische berichtgeving als van een oud wijf en eeh
toch weer een open deurtje gevonden.🤔😂😂😂

19-08-2024 16:58

tubbig +2009

Helemaal met Ten Voorde eens!!!!

19-08-2024 16:39

vandekraan +1066

Zo is het !

19-08-2024 22:39

Rockfisch +13299

Ik ben totaal niet in paniek. Verre van dat. Waar ik grote vraagtekens bij zet zijn telkens de basisopstellingen en de doorgevoerde wissels die Oosting iedere keer meent door te moeten voeren. Van teveel spelers worden blijbaar binnen 45 minuten wonderen verwacht en anders is het wisselen geblazen. Val je goed in, dan de pot erop in de basis om vervolgens toch weer gewisseld te worden. Daar wordt het team en de betrokken spelers niet beter van. Sterker, je zaait onrust en kunt niet aan spelpatronen werken. Toch wel essentieel dunkt mij. 1e helft tegen Sparta geen enkel schot op goal, dat zegt toch genoeg.

19-08-2024 16:36

Vennegoor +2087

Straks 7 wedstrijden in 23 dagen. Als je niet wil rouleren dan moeten we ons terugtrekken in Europa

19-08-2024 17:51

Tukkerpower +14804

Ten Voorde begint Falentijn Driessen trekjes te krijgen, als iedereen ziet dat het zwart is roept hij wit. Zit te vaak in die praatprogramma's van ESPN, Leontien lult maar wat zolang hij aandacht krijgt. Van Sparta hoor je 1 thuis niet te verliezen en het voetbal is kut met een rietje. Dus Leontien, gek dat de supporters gaan klagen?

P.S. Nu ik er nog even over nadenk misschien heeft Tante Leontien wel een beetje gelijk, we mochten zeker niet klagen met een puntje tegen een beter spelend Sparta, mede door onze onverwoestbare Lars Unerstall. Ik reken er op dat we wel een seintje krijgen van Leontien wanneer we mogen gaan klagen. Misschien als we rond de winterstop afgegleden zijn naar de 10e plek?.

19-08-2024 16:34

vandekraan +1066

Dat jij je na al negatieve reacties nog Tukkerpower noemt, een tukker is geen klager maar een doener die meer dan loyaal is.

19-08-2024 22:42

Tukkerpower +14804

Pleur op, reageer inhoudelijk en anders reageer niet.

19-08-2024 22:46

vandekraan +1066

Verbaal ben je niet heel netjes dat lees je hier bijna elke dag.

19-08-2024 23:04

Tukkerpower +14804

Ik zou me wat meer bezig gaan houden met het reilen en zeilen van de club en wat minder met het beoordelen van forumgenoten. Ik ben verbaal heel netjes alleen niet tegen vervelende zeurpieten.

19-08-2024 23:08

BillyAshcroft +1231

Ik ben het niet eens met ten Voorde. 4 punten kan dan niet slecht zijn na twee wedstrijden, maar het gaat om de uitvoering en bezieling. Die was in beide wedstrijden niet aanwezig. We missen leiderschap en opbouw van achteruit. Dat gaat met deze selectie niet beter worden. Ook het middenveld is teveel mooi weer voetballers die ook niet complementair aan elkaar zijn. Dan wordt het gewoon moeilijk, dit seizoen. Staat los van de wedstrijden tegen Salzburg. Dat is gewoon een hoger niveau

19-08-2024 16:27

Pino +2289

4 punten tegen 2 ploegen die waarschijnlijk top 8 of top 10 eindigen. Het zag er inderdaad niet geel best uit nog maar kan alleen maar beter worden. 4 punten uit 2 wesstrijden gemiddeld en je haalt 61 punten wat goed is voor 4e of 5e. Nu gaat t waarschijnlijk wel beter straks dus nog geen paniek. Hopen dat ze snel de draad oppakken.

Kijk ajax virig jaar. Na 4 wedstrijden 18e en uiteindelijk ook 5e geworden. Ze kunnen het zo ook ineens met elkaar vinden en alle wedstrijden met 3 punten in de zak meenemen naar huis.

19-08-2024 16:22

Epi4ever +14012

Heerlijk een hoog verwachtingspatroon te hebben. De cursus omgaan met teleurstellingen gaat weer online. Maar het blijft …klote! Cursus van vandaag gaat beginnen.

19-08-2024 16:16

Niko +3823

Je moet niet alleen naar de behaalde punten kijken en de plaats op de ranglijst, maar wat veel belangrijker is : hoe speelt het team en zit er lijn in. Ik moet eerlijk zeggen dat ik niets van dat alles heb gezien en dat maakt dat ik mij zorgen begin te maken. Als straks soms 3 keer in een week moet worden gespeeld dan hou ik mijn hart vast.

19-08-2024 16:15

daslekker +10042

Hij ziet het niet en snapt er geen donder van.
Hij kijkt, net als velen, alleen naar de ranglijst.
De ranglijst laat zien dat de concurrentie, net als vorig jaar, steken laat vallen.
Dat feit betekent niet dat Twente goed speelt.
In het land der blinden is éénoog koning!
We zijn net twee weken bezig en onze trainer kan nu al geen degelijke opstelling maken.
Dat is niet zichtbaar in de ranglijst.

19-08-2024 16:03

FcTwentesupporteruitAssen +13922

Er is totaal geen paniek. We zijn gewoon betrokken supporters. Maar als het niet goed is mag het gewoon gezegd worden. CL heeft er nooit ingezeten. Twee wedstrijden en 4 punten is voor Fc Twente prima. Maar het spel is niet herkenbaar. Aankopen voldoen nog niet. Weinig karakter in het elftal. Natuurlijk kan het er over een paar weken beter uit zien. Maar op dit moment is het niet goed. En dan mag dat gezegd worden.

19-08-2024 15:58

Lubje +28578

Zet nou de aankopen van vorig seizoen eens op een rij: Regeer, Salah Edinne, Van Hoorenbeeck, Eiting, Van Bergen en Taha. Ze hebben geen van allen aan de verwachtingen voldaan en Twente niet sterker gemaakt.

19-08-2024 17:01

Lubje +28578

Heb je gelijk in. Maar na een jaar mag je toch wel iets meer verwachten dan ze nu laten zien.

19-08-2024 19:37

TrotsopTwente +18200

Klopt helemaal!

20-08-2024 06:29

Anja.A +2038

Zo eens met ten Voorde. En als een trainer aangeeft hoe het zit dan zijn dat niet gelijk slappe excuses. Wat een onzin. Hij vertel gewoon wat er aan de hand is. Wat moet hij dan zeggen. Wij hebben CL waardige team en we zijn oksel tjes fris. En we hebben geen team wat mee kan in de CL. Dan mag je tientallen miljoenen ophoesten en we betalen nog steeds de schulden veroorzaakt door een management die wel vonden dat we in de CL mee moesten kunnen. En de tactiek van Sparta hadden we vorig seizoen ook moeite mee. Reactie voetbal is nu eenmaal makkelijker dan zelf het spel maken. En ik snap heel.goed dat Sparta zo tegen ons voetbalt. En een terecht gelijk spel. En de kritiek is dat het tempo omhoog moest. Nou dat gebeurde te weinig en er was wat geklungel van spelers die misschien wel te graag willen. Maar verder niets aan de hand. We gaan de Europa League en bereid je voor. We gaan hem niet winnen en deelname gaat ons soms in de competitie punten kosten. Nou nou wat erg voor een club die 4 jaar geleden met 8 man de training begon.

19-08-2024 15:58

Ben +2057

Hoi Anja, mee eens. Maar Oosting zijn wisselbeleid blijft een vraagteken. Waarom Eiting eruit ( die aardig voetbalde en eindelijk eens een hele wedstrijd kon spelen) voor Kjolo, die volledig uit vorm is. Daarover heb ik Ooting niets horen zeggen. En verder klopt jouw opvatting. Paar jaar terug kon Jans amper een volledig team opstellen bij de start van de competitie. Goed goan.

19-08-2024 16:29

daslekker +10042

Beste Anja
Ik ben nu wel een keer klaar met terugkijken.
Dat is geweest! Hebben we van kunnen leren, mag niet opnieuw gebeuren!
En nu verder met de toekomst.
Twente heeft bepaalde kansen en laat die wegglippen.
Schiet letterlijk te vaak naast het doel!
Dat is niet goed, dat mag op dit niveau niet!
En door tevreden te zijn met wat er bereikt is, kom je niet verder.
Honger, ambitie en scherpte - met die dingen ga je als team en als club vooruit.
Nooit tevreden zijn, altijd meer willen!
Dat tekent een ambitieuze profclub!

19-08-2024 22:44

Hallie +9755

Ten Voorde overdrijft weer eens verschrikkelijk. De supporters zijn niet in paniek, maar balen ontzettend van de vreemde keuzes die Oosting continu aan het maken is. Daarnaast is voor iedereen duidelijk dat sommige spelers niet het gewenste niveau hebben, maar toch opgesteld blijven worden. Was Van Hoorenbeeck niet ingebracht tegen Sparta had Bruns Lauritzen gedekt en was de goal niet gevallen.

19-08-2024 15:57

Marc.B +1509

Ik vond het de 1e 2 wedstrijden ook niet goed, maar van paniek is geen sprake.
Ltv heeft het hier een x bij het rechte eind.
Laten we nu met zijn allen eens rustig blijven en het een paar wedstrijden aanzien!
Oostink is ook zoekende naar een perfecte samenstelling van zijn team.
Lop wa lös!!!

19-08-2024 15:54

Vennegoor +2087

Voor het eerst sinds een tijdje ben ik het eens met onze prediker. We hebben weerstand geboden tegen een veel verder en beter Salzburg, 4 punten in 2 wedstrijden(niet goed, niet slecht). We kunnen gezien de financiële situatie niet snel spelers/vervangers halen en moeten echt op zoek naar de buitenkansen.

Chapeau voor onze Bruggink-Steuer tandem, die toch een uitstekende spits hebben gehaald, een paar buiten spelers op het veld hebben staan en een breed middenveld. Oke we hebben een paar dertien uit een dozijn spelers zoals Bergen, Kuipers, Eiting. Liever 20 favoriete schoonzonen en met zn allen koppen dezelfde kant op, dan een paar verwende rotjochies of Marokkaanse probleem jeugd erbij die allen enkel voor gedoe en commotie gaan zorgen. Maar we moeten goed blijven inzien dat we vooralsnog een subtopper zijn.

Vertrouwen in dat er nog 1-2 buitenkansen bij zullen komen en we gewoon minimaal top 5 halen en een paar leuke Europese 3punters behalen(en een bekerstuntje?). Even weer met beide benen op de grond supporters, die nog in de waan van plek 3 van afgelopen seizoen zitten, az, Utrecht en Ajax in een dramatische fase zaten + een uniek blessure loos seizoen van onze kant.

19-08-2024 15:46

Ronald.v +2431

Geen paniek, maar als je zo slap voetbalt.
En dan direct het excuus aanwendt van europees voetbal. Dat word dan nogal puntenverlies in de competitie als je 8x op donderdag europees speelt. Het is ook de wil om te winnen wat ik niet terug zie.

19-08-2024 15:34
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties