Ten Hag bedolven onder kritiek ondanks bereiken FA Cup-finale: "A dead man walking"

Het Manchester United van Erik ten Hag wist zondag de finale van de FA Cup te bereiken door na strafschoppen te winnen van Championship-club Coventry City. Manchester United stond twintig minuten voor tijd nog 3-0 voor, maar het werd nog 3-3. In de blessuretijd van de tweede helft van de verlenging werd het zelfs 4-3 voor Coventry City, maar het doelpunt werd afgekeurd omdat het nét buitenspel was. Vervolgens won Manchester United na strafschoppen. Door de manier waarop werd gewonnen, krijgt Ten Hag de wind van voren in de Engelse pers.
Onder andere Manchester Evening News pakt uit met een bak aan kritiek op Ten Hag. "Ondanks de overwinning was dit een nederlaag voor Ten Hag. Dit was het vernietigende bewijsmateriaal om hem eruit te gooien. Hij is 'a dead man walking' en een trainerswissel lijkt deze zomer onvermijdelijk", valt onder andere te lezen. Die benaming geeft ook The Telegraph hem. "Hij lijkt zich niet bewust van het feit dat hij 'a dead man walking' is. Zijn tijd zit erop."
Onder meer analist en Manchester United-icoon Gary Neville is niet overtuigd van de kwaliteiten van Ten Hag, zo laat hij weten bij Sky Sports. "Ze missen de belangrijke spelers Lisandro Martínez en Luke Shaw door blessures. Dat doet ze pijn, maar het elftal zou niet zo diep moeten zinken. Het zijn maar twee posities, het is niet het gehele elftal." Neville ziet echter wellicht een probleem bij het ontslaan van Ten Hag. "Als hij de FA Cup wint... Hij won vorig seizoen de Carabao Cup. Een manager ontslaan die twee prijzen heeft gepakt in zijn eerste twee seizoenen is zeer lastig." In de FA Cup-finale van 25 mei is stadsgenoot Manchester City de tegenstander.
Dit is slecht een greep uit de lading van kritiek die Ten Hag heeft ontvangen naar aanleiding van de wedstrijd tegen Coventry City, de nummer acht van het Championship. De trainer uit Haaksbergen, die zijn ploeg nog steeds niet constant goed voetbal laat spelen, kreeg al eerder dit seizoen veel kritiek, maar dit was voor veel Engelse media de druppel. "Ik denk dat deze wedstrijd hem zijn baan gaat kosten", zei analist en Liverpool FC-icoon Jamie Carragher zelfs.
Manchester United beleeft een matig seizoen. 'The Red Devils' staan met 50 punten uit 32 wedstrijden op de 7e plek in de Premier League en verloren al 12 wedstrijden. De ploeg van Ten Hag heeft bijzonder genoeg zelfs een doelsaldo van -1. In de Champions League werd dit seizoen gefaald door laatste te worden in een poule met FC Bayern München, Galatasaray en FC Kopenhagen. Uitzicht op deelname aan de Champions League van komend seizoen is er niet meer. Toch kan Manchester United het seizoen nog eindigen met een prijs: op 25 mei is Manchester City de tegenstander in de FA Cup-finale. Een overwinning zou tegelijkertijd ook deelname aan de groepsfase van de Europa League betekenen.
Club | G | W | G | V | P | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Liverpool
|
31 | 22 | 7 | 2 | 73 |
2 |
Arsenal
|
31 | 17 | 11 | 3 | 62 |
3 |
Nottingham Forest
|
31 | 17 | 6 | 8 | 57 |
4 |
Chelsea
|
31 | 15 | 8 | 8 | 53 |
5 |
Newcastle United
|
30 | 16 | 5 | 9 | 53 |
Plaats reactie
7 reacties
twentehart +4506
En maar blijven zagen aan die stoelpoten. Je moet maar bestand zijn tegen al dat gezeik van die journalisten. Het hele seizoen door kampen spelers al met blessures en daardoor heeft Ten Hag nog nooit met zijn favoriete 11 kunnen spelen. Ik geef het je te doen.
Hallie +9795
Het is vaker bewezen dat je niet je zoveel eigen spelers of spelers uit Nederland mee moet nemen aan buitenlandse clubs. Zie Barcelona in het verleden. Volledig de plank misgeslagen met Martinez, Malacia en Anthony. Het is een brevet van onvermogen dat hij die Anthony nog steeds niet weet aan te pakken betreft zijn vreselijke gedrag.
marcel_moekotte +4365
Dat klopt. Maar ga jij een Braziliaanse speler maar eens proberen te corrigeren! Je je de escapades van Ronaldo en Romario nog? Die lieten ze op een gegeven moment ook maar omdat ze wel leverden. Dàt laatste kun je van Antony dan weer niet zeggen. Plus als je zoveel betaalt voor een speler wordt t verwachtingspatroon veel te hoog.
Hallie +9795
Ronaldo en Romario over 1 kam scheren gaat niet. Ronaldo was een voorbeeld voor iedereen. Romario verzaakte buiten het veld.
twentehart +4506
Romario was één van de beste spelers, die ooit op de Nederlandse velden rond heeft gelopen. Romario was lui, maar in het veld verzaakte hij nooit. Wat een geniale voetballer was dat.
JoepMeloen +3274
Wij hebben geluk gehad om hem live in onze competitie te mogen meemaken. Zelfde geldt voor Ronaldo een paar jaar later.
Die Anthony heeft wel het vedette gedrag maar bakt er verder geen reet van.
Ik heb de wedstrijd samen met Coventry fans gekeken en het was natuurlijk echt beschamend hoe dat ManU team als een kaartenhuis in elkaar stortte. Los van de matige resultaten is het met name het feit dat ten Hag er na 2 jaar absoluut geen team van heeft kunnen maken. Tactiek en samenhang, vechtlust ontbreken en daar wordt een trainer uiteindelijk terecht op afgerekend. Zijn aankopen zijn een disaster gebleken (Amrabat en vorig jaar Weghorst vallen daar ook onder). Hij is wel echt in de steek gelaten door spelers als Rashford- het ene seizoen unstoppable en het volgende seizoen 10x slechter dan Youri Petrov.
Hoewel het opnieuw de trainer is die de schuld krijgt is het beter voor de club om met een andere manager verder te gaan.
JoepMeloen +3274
Martinez was een topaankoop, die hoort zeker niet in dat rijtje. Helaas voor hem bijna het hele seizoen geblesseerd. Voor de rest heb je helemaal gelijk.
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties