Oosting erkent mentale worsteling: "Dat zit wel heel diep"

FC Twente liet zaterdag opnieuw punten liggen, dit keer tegen Fortuna Sittard. Wederom gebeurde dat in de blessuretijd – een terugkerend pijnpunt dit seizoen. De ploeg van Joseph Oosting had de drie punten goed kunnen gebruiken in de race om een rechtstreekse Europese plaatsing, maar moes genoegen nemen met een punt. Hoe kijkt de trainer zelf aan tegen dit resultaat?
"Teleurstellend", begint de Drent duidelijk tegenover de camera van ESPN. "Ik vind dat wij zelf de 2-0 en de 3-0 moeten maken. Dat doen we niet en dan blijft het spannend." Fortuna Sittard kwam in de 92e minuut op gelijke hoogte dankzij een kopbal uit een corner. "Je ziet dan ook dat ze in het laatste kwartier alles of niets gaan spelen. Uiteindelijk is het teleurstellend." Hoe vond Oosting het spel van zijn ploeg?
"Ik vond ons niet echt groots voetballen", vervolgt de inmiddels 53-jarige. "Maar ik vond ons wel de bovenliggende partij. Na rust hadden we wel een fase waarvan ik dacht: Nu komt de 2-0. We hadden wat kansen. En uiteindelijk maken we die tweede doelpunt niet. En dan krijgen we weer in de blessuretijd de deksel op de neus."
Het lijkt ook alsof het elftal op zoek is naar een bepaalde frisheid. Hoe krijg je dat in deze eindsprint van het seizoen er nog in? "Dat klopt", bevesting Oosting. Hij geeft aan dat het vaak ook in je hoofd komt. "Zo van: Hoe gaan wij om met tegenslagen. En dat geld nogmaals voor ons allemaal." Hij wijst ook op de nederlagen thuis tegen Feyenoord en uit bij Heracles.
"Dat zit wel heel diep. Iedereen is daar doodziek van. Mentaal vooral." Maar je kunt er ook niet in blijven hangen. Oosting: "Nee. Maar je kan het wel bespreken. En dat doen we ook, maar vervolgens moet je daar ook lering uit trekken. En dan speel je hier thuis en valt de tegentreffer diep in de blessuretijd. Je moet er echt alles voor over hebben om die drie punten hier te houden. En dat moet er absoluut in als we verder willen."
Plaats reactie
20 reacties
gewoonik +1869
Welnee jij zit diep spelers opstellen die niks maar ook totaal niets doen kut wissels in de laaste 5 wisselen dacht eerst hij doet het in de verlenging.
De waren spelers op totaal op wisselen die hap en niet spelen met je gedachtenmetbvan wat zal ik nu eens verzinnen voor de media.
E.B +336
Zijn eerlijkheid tegenover de supporters is gekrent en nu de spelers wankel zijn wilt die eerlijk zijn, is ongeloofwaardig. Laat Maurice Steijn maar komen of Simonis van Go Ahead.
PdB +2715
Simonis graag!
agekoster1956 +3455
Maar leer onze Lars eens dat hij bij een corne ook uit het doel mag komen en vooral met zijn lengte ga daar op trainen . Hij blijft altijd op die lijn staan en afwachten . Zo heb je er al een paar om de oren gehad . En laat dat mee voetballen voor hem achterwege .
ALpje +8772
Lekkere wissels Oosting.
Je beste man wisselen, Vlap.
Klojo er in, die heeft nog zeer weinig laten zien dit seizoen.
Hoe dom kun je zijn !!!
Vlap, de man die altijd aanspeelbaar is.
Je enige spelverdeler.
Wat brengt zo een verdedigende wissel elke keer, alleen maar ellende in de vorm van tegendoelpunten.
Kijk het er maar na.
Leer er wat van !!!!
Vak317 +6542
Het was Rots of Vlap dus die keuze was snel gemaakt.
ALpje +8772
Ik had Rots gennomen.
Jij dan Vakkie317 ?😉
Vak317 +6542
Daan zat er wel weer lekker in dus is wel lastige.En ik heb ook niet dezelfde zaakwaarnemer dat scheelt ook wel denk ik
helderziend +211
Met rots speel je al standaard al met 10 man, wat komt die toch te kort ongelofelijk.
Vlap iedere week 1 van de meest stabiele spelers..
Vak317 +6542
Tsja dat ziet iedereen behalve Jules de Corte en laat die nou net de trainer van Twente zijn mede daarom is mijn vertrouwen in deze man zo laag hij ziet of wil het niet zien.
Vak317 +6542
Het is jammer maar Oosting snapt er echt geen f..k van iedereen in het stadion zag het aankomen hij heeft het over de 2-0 als we geen penalty hadden gekregen hadden we nooit gescoord.3x geschoten op de goal in 90 minuten hij denkt echt dat wij Tukkers achterlijk zijn en al zijn verhalen maar voor lief nemen ik trap er niet meer in dit seizoen 1 fatsoenlijke wedstrijd thuis gezien(tegen Ajax)voor de rest was het tenenkrommend en nu grijpt hij pas in.ook al sinds november geen uitwedstrijd meer gewonnen we hadden nu al 3x kunnen profiteren van verlies concurrenten persoonlijk zie ik het niet meer goed komen met Joseph niemand wordt beter,slecht presterende spelers staan er week na week in en worden niet gewisseld veldspel en positiespel is verder ondermaats maar goed hij blijft nog tot 2027 dus dikke ellende zo
TrotsopTwente +18381
Helemaal mee eens!
R.D +870
Laat hem maar assistent van ten Hag worden en het dan later overnemen.
Vak317 +6542
Die zit in Italië bij Roma juve dus zal wel 1 van die 2 worden
MarcJanko +4504
Jans wisselt twee spelers BAM ! Oosting heeft dat inzicht niet. Dat doorpakken moet hij nog leren. Maar niet meer bij onze club. Het kost te veel punten en we missen Europees voetbal.
1953 +3888
Die 2- 2 lag niet aan het wisselen van Jans maar aan een blunder van de keeper en een klutsbal die toevallig bij een utrechtspeler terecht komt.En bij twente was er ook vaak kritiek op het wisselbeleid van Jans
TrotsopTwente +18381
Zo is het!
Epi4ever +14211
Ja, Joseph je kunt ze nu wel sociaal goed opvangen, maar nu moet je ze weer aan het voetballen krijgen. Ik verwacht dat je die capaciteiten niet hebt. Maar ik wil me graag vergissen. Je werkt hier wel met een ander verwachtingspatroon dan bij RKC.
Tukkerpower +15074
Mooi man, net als tegen Heracles waren we weer de bovenliggende partij. Krijg je daar ook punten voor Joseph? Ze speelden niet alles of niets hoor het laatste kwartier. Twente volgde blijkbaar weer jouw standaardinstucties, het laatste kwartier met de kont in de krib gaan hangen.
twentepraat +683
Geef de jongens mooi een aantal dagen vrij.
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties