Eerste elftal

Ook FC Twente lijdt aan bijzonder fenomeen, Ajax en Feyenoord opvallende uitzonderingen

Ook FC Twente lijdt aan bijzonder fenomeen, Ajax en Feyenoord opvallende uitzonderingen

Het is een bijzonder fenomeen: de 'winterdip' van de eredivisie. Structureel worden er in de eerste maanden van het nieuwe jaar minder gescoord in de Nederlandse competitie. Vorig jaar werd al duidelijk dat de winterdip jaarlijks terugkeert en ook nu is dat het geval. FC Twente is een van de clubs die lijdt aan het bijzondere fenomeen.

Bart Frouws van Voetbal International deed vorig jaar al een analyse naar de winterdip. Hij ontdekte dat het structureel zo is dat na de winterstop minder wordt gescoord in de eredivisie dan in de rest van het seizoen. Het aantal expected goals (xG) is lager, maar er wordt ook minder xG omgezet in daadwerkelijke doelpunten.

Dat laatste zien we ook dit seizoen terug in de eredivisie. Maar liefst dertien ploegen in de eredivisie onderpresteren sinds de winterstop op basis van het aantal verwachte doelpunten. Ook FC Twente doet zichzelf tekort door 1,2 doelpunten minder te maken dan verwacht. Er zijn twee grote uitschieters in de eredivisie. Ajax, dat zondag op basis van statistieken bijvoorbeeld goed wegkwam met een gelijkspel tegen NEC Nijmegen, maakte 4,1 meer goals dan verwacht. Feyenoord onderpresteert bizar veel met maar liefst 8,3 minder goals dan verwacht.

Sowieso heeft FC Twente na de winterstop moeite met scoren. In de eerste zes wedstrijden sinds de hervatting van de competitie maakte de ploeg acht doelpunten. Dat is een gemiddelde van 1,3 per wedstrijd. Voor de winterstop lag het gemiddelde nog op 2,1 doelpunten per wedstrijd (34 goals in 16 duels). Het verlaagde gemiddelde heeft er vooral mee te maken dat FC Twente in drie van de zes wedstrijden geen enkel doelpunt wist te scoren: op bezoek bij NEC Nijmegen en Feyenoord en thuis tegen FC Utrecht.

Plaats reactie

666

4 reacties

TrotsopTwente +15791

Ik vind dat Twente al jaren veel te weinig scoort! Vorige week hadden ze bijvoorbeeld ook een grote score moeten hebben!

19-02-2024 13:40

Rockfisch +12202

Zolang ik fan ben van Twente hebben ze al moeite met scoren. Zag je gisteren ook weer. 4 prima kansen in de 1e helft en 0 doelpunten. Vaak pech door een goede keeper, of onkunde van de speler. Utrecht 2 kansen en 1 goal. Wat mij behoorlijk stoort is dat Twente vaak prima begint en na 2 of 3 goals, zoals vorige week en o.a.tegen Heracles dermate gas terug neemt om vervolgens een tegenstander weer in de wedstrijd te laten komen. De focus is dan ineens totaal verdwenen. Gisteren vond ik de concentratie een dikke onvoldoende. Dat zag je terug in de ontzettend slechte passing. De scherpte en focus moet terugkomen en die krijg je nooit en never terug door het maar blijven opstellen van een 3 tal waslappen ,waarvan er 2 door hun slaapmomenten zelfs zijn eigen achterhoede in de problemen brengt.

19-02-2024 12:06

Hallie +9577

NEC uit was de enige wedstrijd die echt slecht was. Tegen Utrecht was het gisteren echt pech hebben met de afronding en had de tegenstander juist geluk. Ik vind niet dat er van een winterdip sprake is.

19-02-2024 11:23

Ronald70 +2581

Fc Twente is het sprankelende kwijt wat ze eerder wel hadden. De resultaten bleven tot dusverre goed, maar het spel is de laatste weken minder.
Feijenoord speelt ook erg moeizaam, verkeerd ook in slechte vorm. Ajax is onsamenhangend en AZ had nooit de coach Pascal Jansen de laan uit moeten sturen. Prima coach.
PSV is duidelijk bovenliggend en blijven goed gefocused, mede dankzij een goede trainer Bosz

19-02-2024 10:38
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties