Heftig: Zweeds supporter ontsnapte aan de dood na aanval Twente-hooligans

Tijdens de heftige rellen na de thuiswedstrijd tegen het Zweeds Hammarby IF is een Zweedse supporter ternauwernood ontsnapt aan de dood. De man in de blauwe trui viel op tussen zijn medesupporters op de hoofdtribune, na de aanval eindigde hij op het veld van De Grolsch Veste. Het blijkt nu dat hij zijn leven te danken heeft van kordaat optreden van de aanwezige medici. Er werd een beademingsbuis in zijn keel geplaatst. Daarna overleefde hij ook nog een hartstilstand.
Dit alles kwam naar voren tijdens de rechtszaak tegen een deel van de relschoppers, waar Arjan te Bogt namens de Tubantia aanwezig was. Op de foto boven het artikel is te zien dat de man in de blauwe trui een klap krijgt te verwerken. Nadat hij een van zijn belagers, met een Schalke bivakmuts, van de tribune in de gracht gooide, werd hij het mikpunt. Hij werd uiteindelijk van de tribune via de trap naar de gracht geschopt en geslagen. Alles was goed te zien op de beelden, die werden getoond tijdens de zitting, tot het moment hij in de gracht belandde. Daarvan zijn geen beelden. Enkele Twente-supporters en stewards vormen een cirkel om de zwaargewonde Zweed, die daarna op het veld verder werd behandeld en de aanval maar nipt wist te overleven.
In totaal werden zeven mannen beschuldigd van zware mishandeling van 'de man in de blauwe trui'. De rechter weigerde hen supporters noemen vanwege hun gewelddadige gedrag. De Zweed mag van geluk spreken dat hij de aanval heeft overleefd. Toch vindt een van de verdachten dat het zijn eigen schuld was, omdat hij zelf de aanval opende. De rechter maakte vervolgens een vergelijking met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Wie viel nu wie aan? In dit geval probeerde de Zweedse man zichzelf te verdedigen. Dit kostte hem bijna zijn leven. (Artikel gaat verder na de foto)

De supporters in kwestie hebben allemaal een stadionverbod opgelegd gekregen van vier jaar. Daarnaast eiste het Openbaar Ministerie celstraffen tussen de drie en vierenhalve maanden. Hoe het nu gaat met de man die voor de dood werd weggehaald op het veld van de Grolsch Veste, is onbekend. Na zijn ontslag uit het ziekenhuis deed hij aangifte, maar heeft geen schadevergoeding geëist. De officier van justitie sloot af met de woorden: "Zonder dat buisje in zijn keel had hij niet meer geleefd. Hoe heftig moet dat zijn? Ik vrees dat hij er veel slechter aan toe is dan wij kunnen vermoeden."
Plaats reactie
38 reacties
freddy.w +2159
Dat de beste man van Bajen nog leeft is zijn geluk geweest, hij wil geen schade vergoeding !
1 ding is zeker , hij laat zich nooit meer zo meeslepen tijdens een uitwedstrijd van zijn cluppie .
Er was zoveel vijandigheid vanuit de Bajen kant in aanloop naar deze clash dat de Burgemeester van Enschede keuzes maakt ( fout of niet dat is het gelul achteraf niet waard)
Ik denk dat er van geleerd is.
Bij Europese wedstrijden komt altijd een risico kijken met de confrontatie tussen beide supportersgroepen .
De Vak P jongens kunnen daar genoeg over vertellen al jaren en als je het boek leest snap je dat. In 2008 in Frankrijk met PSG ..... die jongens hebben geknokt daar en ook respect mee verdient.
Die aanval tegen die aanhang van Hammarby had een duidelijke reden .
Als ik mij als gast zo gedraag bij een ander thuis dan verdien ik ook een stomp voor mijn kanus ,alleen ik gedraag mij gewoon als gast.
Diekman +288
Je bent niet goed wijs, dat achterlijke haantjes gedrag goed te praten.
freddy.w +2159
Jij trekt volle zalen! ..... je bent het woord Diekman niet waard !
Diekman +288
Inderdaad. Voel je je beter nu? Stond er begin jaren 80 al te blauwbekken. Was je al geboren toen? Gasten die naar een stadion komen om er op los te meppen horen er niet thuis. En sneuneuzen die het goedpraten ook niet.
Anja.A +1877
Veiligheid en FcTwente. Geen gevoel van urgentie bij bestuurders en medewerkers. Waarom krijgt vak P 120 kaarten waar ze geen namen voor hoeven op te geven? Fiorentina was toch ook al misse boel. Waarom gaan er weken over reparaties die je vanuit veiligheidsredenen voor de volgende wedstrijd klaar moet hebben?. De veiligheidscoördinator heeft naar behoren gehandeld maar hij lijkt wel op een eiland te staan. En ook de ongelukken bij Stevo. Wat een farce. Er liggen handleidingen hoe om te gaan met een kraan. Maar als je die niet leest. ,Quick 20 en de KNVB draaiboeken liggen over veiligheid en ontvangst van BVO's. Die moet je dan wel op willen halen. Ik weet nu al waar dat onderzoek belandt. We schrijven even ach en wee en dan gaat die in de la. Net zoals het feit dat Vak P gewoon weer extra kaarten krijgt. Worden vast goed gecontroleerd Joa Joa.
Spira +3088
Achteraf Anja...................is mooi wonen, ga je nu alle mogelijke fouten opnoemen en suggereren dat men/FCT/P niet wil leren van mogelijke fouten.
Stevo-incident was een ONGELUK!!!! Ken je dat? Dat is iets wat niemand bewust wil, maar jij weet het vast beter en hup daar gaat de vinger. Waarschijnlijk maak je zelf nooit fouten. Joa Joa.
Diekman +288
Een ongeluk? Daarom is die Groningse gast ondervraagd? Omdat t een ongeluk was?
Spira +3088
Ja dat kan, een ongeluk wat je niet wilt of zag aankomen kun je zelfs ongewild onbedoeld de veroorzaker van zijn. Nogmaals Achteraf....is alles makkelijk.
Anja.A +1877
Sorry verkeerde knop. Dan 4 maanden zitten.
Rene074 +1656
Mee eens over die 120 extra kaarten aan vak p. Ik ga ervan uit dat deze voorkeursbehandeling wordt gestaakt.
Anja.A +1877
Wanneer je de gehele evaluatie rondom deze wedstrijd leest dan verbaas je je over het feit dat er geen doden zijn gevallen. Los van het feit dat de daders die deze man verrot geschopt hebben zwaarder gestraft dienen te worden dan 4
Spira +3088
Zie onderstaande link, om nog 1x aan te geven dat.die van Hammerby ook niet vrijuit gaan. En als er 100 man van ons daar in Stockholm op de hoofdtribune hetzelfde had gedragen als zij waren de gevolgen ook niet te overzien, ik praat niets goed maar wie constant uitdaagt kan een reactie verwachten.
https://youtu.be/55SVStPVju4?si=eMNFzLeCuoHcGK_r
Ikkerikketikke +2423
Regelrechte onzin. Hoe zeer ook uitgedaagd, de reactie kan niet. Is 100% fout.
Juist dit bericht laat zien dat de daders geen idee hebben wat ze aanrichten met zo'n hersenloze actie.
En diep triest blijft dat vak P zich nooit heeft gedistantieerd van deze daders. Muisstil bleven ze.
bajenbaby +2
Nothing would have happened if you had come to Stockholm first you donkey. First off our mayor and police wouldn't have done everything they could to escalate the situation. Your sponsors and delegation would also not be sitting openly and accessible to our stands. And as much as I despise our police, they wouldn't wait 10 minutes to enter the stands after witnessing the slaughter of normal supporters while having treated us like international mafia for two days. Don't blame us for the incompetence of your politicians, police and club.
It's a shame because this could and should have been a really good meeting between our clubs with big away support in both cities. Hostility between small groups supporters is always going to happen. I am not saying we're angels but this happened because you treated us as if we are Fenerbache or Dinamo Zagreb.
JoepMeloen +3230
You lot came over thinking you could ridicule FCT and nothing would happen. Grown men wearing anti Twente shirts, talking about Twente whores for weeks. Disrespecting our deceased. Who the hell does that ffs? Some chavs thinking they are Dinamo Zagreb 2.0. More like bajenbabies. You tried and these guys found out the hard way- it's called karma
z5qt78fnvd +1107
You tried to be hard and found out the consequences of your OWN actions. Next Time when you are a guest you should behave like one and this wont happen. Its not good at all what happened but its expectable.
Diekman +288
"Ik praat niets goed maar..."
Vent je doet niks anders dan alles recht lullen wat krom is op dit artikel. Die gasten die nu de cel ingaan zijn geen supporters. Die kwamen niet voor voetbal. Die kwamen om de boel voor 25000 supporters te verstieren. Zo toevallig dat ze allemaal dezelfde kleding hadden. Zelfde mutsje over dezelfde domme koppen.
Mcrockz +866
4 maand cel schande ..
Die Zweden hadden daar zelf maar niet moeten gaan zitten, die man in blauw begint toch zelf, als je in thuis publiek gaat zitten moet je je gedragen....
IEDEREEN die dit denkt kan oprotten uit ons stadion, gvd die man is bijna vermoord... niet enkel in elkaar geslagen bijna vermoord vlak voor het zicht van honderden kinderen, dit is gewoon door 7 man poging tot doodslag als je dit op straat doet krijg je levenslang en nu maar een zielige 4 maand ?
Echt iedereen die deze mannen verdedigt en het goed wilt praten kan oprotten dit zijn geen hooligans en al helemaal geen supporters dit zijn pure criminelen die puur op bloed uit zijn.
De mensen die deze man zijn leven gered hebben mogen best is bedankt worden, en dat het slachtoffer in kwestie nu de daders blijkbaar bekend zijn in hoger beroep gaat, ze helemaal kaal plukt tot onteigening van alle eigendommen aan toe (want dit soort volk heeft vaak niks) en gewoon levenslang eist !
mark.k +4050
Ik bemoei me niet met je betoog, maar je verhaal leest onsamenhangend....
Mcrockz +866
Ben geen journalist word niet betaald om samenhangende stukken teschrijven
mark.k +4050
Dat zei ik........
Mcrockz +866
;)
Ikkerikketikke +2423
Ik begrijp wel wat hij wil zeggen. Zo onsamenhangend vind ik het niet.
Vogel +583
het gaat echt te ver als je iemand bijna vermoord en hier moet echt strenger op gehandhaafd worden een 3 a 4 maanden celstraf is veel te weinig levenslang komt meer in de buurt Nederland mag echt even normaal bestuurd worden ipv dit ik weet niet tot hoeverre de ander is begonnen maar zoals ik al zij bijna vermoorden gaat gewoon te ver en de mensen die er aan hebben meegeholpen mogen zichzelf echt diep schamen
Youngred +4224
Er hadden daar ook geen Zweedse fans moeten zitten.
De eerst schuldige is mr Bleker, door het weigeren van die gasten in de stad ect en zeggen dat het geen leuk clubje is, dan creëer je al vijandigheid , maar daar hoor je niemand over.
Het had allemaal anders kunnen lopen.
nieuwkomer304 +4200
De eerste schuldigen zijn al die zwarte capuchons die daar de tribune opgestormd zijn en niemand anders!!
Youngred +4224
👍
Ikkerikketikke +2423
Schande wat jij schrijft. Voor dit gedrag is geen enkel excuus. Bewust het leven van mensen in gevaar brengen, niets meer, niets minder. En dan naar anderen wijzen. Heel fout, deze reactie!
Youngred +4224
Ik zeg toch het had anders kunnen lopen , waar heb ik gezegd dat het normaal is dat iemand in levensgevaar is gebracht ?. Daarbij heb ik gezegd dat het anders had kunnen lopen , ALS ER GEEN ZWEEDSE SUPPORTERS DAAR HADDEN GEZETEN was dit nooit gebeurd. Dat is waarop ik doel onnie?
Ikkerikketikke +2423
Jij wijst naar de burgemeester als eerste schuldige. Dat is schandalig. De eerst schuldigen zijn de daders, laat daarover geen twijfel bestaan. En Bleker heeft geen enkele schuld aan deze zware misdrijven!
Youngred +4224
Ik heb zelf meerdere mensen van hammarby horen zeggen dat de burgemeester al een vijndagige stemming voor hun had gecreëerd.
Ja hij is de EERSTE schuldige door zijn "vijandige" woorden
JoepMeloen +3230
Tuulk nie. Het begint en eindigt met die hammarby dwazen met al hun dreigementen. Daar reageert de burgermeester uiteindelijk op door te zeggen dat ie problemen van ze verwacht.
De uefa heeft standaard regels voor grootte van een uitvak maar deze lui vonden zichzelf blijkbaar zo speciaal dat de toekenning van het complete uitvak zogenaamd heel gemeen en onterecht was. En ze gaven fct en de burgermeester er de schuld van. Wat n nivo..
Al die online dreigementen, shirtjes geprint, liedjes ingestudeerd, beledigingen, vuurwerk vanuit het uitvak gegooid, de minuut respect voor Theo Pahlplatz verstoord, 90 minuten uitdagen en met bier op mensen gooien met 300 man op ons thuisvak. Actie = reactie.
Of iemand de reactie overdreven vond is wat voor te zeggen. Beter hadden ze die gasten buiten het stadion gepakt, maarja...
JoepMeloen +3230
Dat is wel heftig ja. Een corrigerende tik wegens het provocerende en respectloze gedrag is daar aan toe. Maar we moeten wel thuis kunnen komen allemaal.
daslekker +9292
Poging tot doodslag en toch maar 3 of 4 maanden celstraf?!?!
In wat voor een land leven we!
Door rood rijden en de boete niet willen betalen, wordt zwaarder bestraft.
En dan lees ik in de pers dat de daders zwaar gestraft zijn.........
Hier lachen ze om!
Deze gasten zouden jaren moeten zitten en financieel leeg getrokken moeten worden. Gezamenlijk laten opdraaien voor de boetes en alle kosten die Twente heeft moeten betalen.
Nu bekend is wie de daders zijn hoop ik dat de slachtoffers zelf ook naar de rechter stappen voor een civiel rechtelijke procedure. (Als dat mogelijk is)
Het is nu wel duidelijk dat de aanklagers van het openbaar ministerie niet de straffen eisen die nodig zijn om deze gasten angst aan te jagen.
Misschien dat dat via een civiel rechtelijke procedure wel mogelijk is.
Rene074 +1656
Dit is het eerste wat ik ook dacht. Ik kan de uitspraak van de officier van justitie,,,, zonder buisje had hij niet meer geleefd… totaal niet rijmen met zijn strafeis. Als leek zou ik dan zeggen poging tot doodslag met enkele jaren gevangenisstraf
FCT1965 +11397
Laat dit verhaal even op je inwerken. Gewoon bijna een supporter vermoord in ons stadion...
Danny.O +1411
Dan is mij dat stadionverbod van 4 jaar veel te soft, doe maar levenslang.
Sander.M +1336
Echt bizar. Die gast heeft gewoon een hartstilstand gehad! Zo heftig als je daar over nadenkt. Zieke mensen die hier verantwoordelijk voor zijn, moeten echt zwaar gestraft worden
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties