Gouka ziet Ronaldo-kenmerk ontbreken bij Van Bergen

Mitchell van Bergen kreeg in de blessuretijd dé kans om de 0-1 te maken tegen PSV. Vanaf de middellijn kon de pijlsnelle rechtsbuiten alleen op doelman Walter Benítez af, maar hij ging uiterst slordig om met de kans en ronde beroerd af. Achteraf zeiden velen dat Van Bergen het best om de keeper heen had kunnen lopen, zo ook Mikos Gouka.
"Wat ik bij Van Bergen niet goed snap, en wel vaker bij snelle spelers, is dat je ze zo weinig om die keeper heen ziet gaan", constateert Gouka in de AD Voetbalpodcast. "Hij is op zo'n enorme snelheid, als je er dan langs gaat, kan Benítez bijna nooit die bal nog pakken. Ja, het gebeurt weleens in de echte top, maar dat was dé kans geweest. Ze kunnen de situatie ook niet goed inschatten."
Gouka probeert in het hoofd van Van Bergen te kijken. "Dest zit op zo'n twee meter achter hem en je hebt wat meer tijd en ruimte nodig om er omheen te komen. Dan Van Bergen daarom denkt: dan wordt hij daarna nog geblokt. Maar dit was eigenlijk een simpele redding. Hij gaat vanaf de middellijn, dus ergens in die spint zal hij denken: wat ga ik doen? Ik snap wel dat het ook intuïtie is, maar je gaat toch ergens denken: zal ik hoog of zal ik laag. Het gaat allemaal in een fractie, maar het is niet zo dat de bal voor zijn voet stuitert. Er gaan gewoon niet meer veel spelers om de keeper heen", valt de journalist op.
"Je ziet weleens beelden van de Braziliaanse Ronaldo, die ging altijd om de keeper heen. Hij ging er links of rechts omheen en tikte de bal binnen. Dat zie je tegenwoordig weinig terug in het voetbal. Dat was nu misschien de beste oplossing geweest. Bij deze voelde je het aan. De bal was gemist en dan zal hij wel aan de andere kant vallen", besluit Gouka. Dat gebeurde ook. In de laatste minuut werd het nog 1-0 voor PSV.
Plaats reactie
6 reacties
Enschede2 +2041
Wat een briljante observatie....
Paul66 +3884
Dit soort artikelen horen in de Speld thuis...kun je toch niet serieus nemen dit..
nw5gywzfmm +1947
Alles voor de klikjes
Arthur.P +6501
Mikos gaat weer helemaal los.
Wat een diepgang weer in dit stukje.
Waarom plaatsen jullie zoiets überhaupt.
kniki +1173
Als je en snel bent,en technisch bent,en ook nog overzicht hebt voetbal je niet bij Twente.
Remco +1030
Waarschijnlijk was de Braziliaanse Ronaldo daarom de sterspeler van Barcelona en van Bergen een bankzitter bij Brest en Twente. Enorm janmer dat die 100% kans niet werd afgerond maar kenmerkend voor (de vorm) van Mitchell van Bergen. Een net-niet-speler die voor de (sub)top in Nederland net tekort komt maar wanneer hij vertrouwen krijgt bij een club als Nec, Pec of Heracles kan exelleren en van enorme waarde kan zijn met tal van assists en zelfs doelpunten.
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties