Eerste elftal

FC Twente wilde straf UEFA aanvechten: Club start jacht op daders

FC Twente wilde straf UEFA aanvechten: Club start jacht op daders

FC Twente kreeg deze week een zware straf opgelegd door de UEFA. Naar aanleiding van het vuurwerk en het gooien van objecten, moeten de vakken 102 tot en met 106 leegblijven tijdens de eerstvolgende Europese wedstrijd tegen Bodo/Glimt. FC Twente. Algemeen directeur Dominique Scholten laat weten dat de club heeft geprobeerd deze beslissing van de UEFA aan te vechten. Dit bleek na grondig onderzoek niet mogelijk.

"Donderdag bij de Europa Leaguewedstrijd tegen FK Bodø/Glimt moeten de vakken 102 tot en met 106 gesloten blijven. Deze straf heeft de UEFA ons opgelegd naar aanleiding van het vuurwerk dat aan het begin van de tweede helft bij FC Twente – Besiktas is afgestoken. Ook krijgt FC Twente een nieuwe geldboete van € 35.000,-. Inmiddels hebben we dit seizoen al meer dan € 190.000,- aan boetes gekregen van de UEFA en dan hebben we het nog eens niet over de gemiste inkomsten inzake ticketverkoop en horeca."

"We doen er alles aan om de daders op te sporen en de kosten op hen te verhalen. Een heel vervelende bijkomstigheid is dat de lege vakken ook sportief invloed hebben op het verloop van de wedstrijd. De ploeg van Joseph Oosting moet het na Union Saint Gilloise nu ook tegen FK Bodø/Glimt doen zonder de steun van een deel van het publiek. Het is bijzonder kwalijk dat onze eigen supporters hiervoor verantwoordelijk zijn. Bij de thuiswedstrijd tegen Union hebben we gemerkt wat het met een stadion doet als tribunes leeg blijven en tegen Besiktas hebben we gemerkt wat een volle Grolsch Veste teweeg kan brengen."

"We hebben de afgelopen dagen intensief de mogelijkheden onderzocht en ons daarbij extern laten adviseren om in beroep te gaan bij zowel de UEFA als het CAS. Door de gekozen procedure van de UEFA was het niet mogelijk om bij hen in beroep te gaan. Gezien onze strafkaart in Europa en het zware vuurwerk dat naast de fakkels is afgestoken, zal dit bij het CAS niet leiden tot strafvermindering. De kaart(en) van supporters op de vakken 102 tot en met 106 worden geblokkeerd en zij krijgen het aanschafbedrag teruggestort op hun rekening."

Plaats reactie

666

51 reacties

daslekker +9124

Ik mis een reactie van de supportersvereniging Vak-P /Ultra's
Ik heb helemaal niets van ze gezien.
Het zou goed zijn als ze iets van zich laten horen.
Veroordelen ze de pyro actie of niet.
Wat vinden ze van de straf.
Misschien zou de vereniging ook richting de UEFA iets van zich kunnen laten horen.
Over het algemeen schoppen Vak-P en de Ultra's graag in het rond maar wijzen ze vaak naar anderen als het over "schuld" gaat.
Er is altijd een "maar" bij betrokken.
"Maar zij" - "en zij dan, worden zij niet bestraft" - "wat moesten we dan, zij daagden ons uit" enz, enz.
Verantwoordelijkheid nemen is niet iets wat bij Vak-P/Ultra's gebruikelijk is.
De voor de boetes verantwoordelijken (vaak steeds dezelfden) geven niet thuis als er bij ze aangeklopt wordt.
Ze verwachten dat iedereen zich aan hen aanpast en anders maar oprot - Wij tegen iedereen.
Maar de verantwoording nemen doen ze niet.
Het zou goed zijn als ze hun verantwoordelijkheid nemen en (deels) financieel bijdragen aan het betalen van boetes.

Persoonlijk houd ik trouwens wel van dit soort pyro in stadions.
Je doet er weinig mensen kwaad mee en het verhoogt de sfeer.
Ook de spelers hebben zich positief hierover uitgesproken.
Ik vindt dan ook dat het gebruik van fakkels, onder bepaalde voorwaarden, zou moeten worden toegestaan door de UEFA.

Om dit voor elkaar te krijgen is constructief overleg nodig.
Tussen clubs, supportersverenigingen en UEFA.
Maar zolang de supportersverenigingen niet thuis geven gebeurt er niets!
D.w.z. De UEFA deelt straffen uit en de clubs betalen.

Ik heb al veel vaker hier geschreven dat alles begint met goede communicatie.

07-02-2025 15:38

Ruud.d +714

Misschien de personen op de eerste rijen van vak P verplaatsen door het hele stadion op de hoogste ring

07-02-2025 13:57

Jan.B +700

Vooraf controleren!! Al eerder voorgesteld!!
Of regeert de angst voor de "supporters"?

07-02-2025 13:52

MZO +1490

En dat noemt zich supporters , waar is de camera toezicht tijdens de wedstrijd als het vuurwerk wordt aangestoken

07-02-2025 13:28

Redisthecolor +1061

Met masker voor hun gore snuit kan men niet zien wie er achter dat masker zit. Wel kunnen die naast hun staan zien wie dat masker opzet. En uit angst zwijgen ze.

07-02-2025 15:21

menno +1062

Masker zou automatisch al bestraft moeten worden. Zet er een paar stuwards bij die deze debielen meteen aanwijzen, en oppakkdn dat tuig. Tuig ja. Want als jij je gezicht afdekt, dan ben je iets van plan dat niet door de beugel kan.

11-02-2025 15:51

Maz +3688

Allen een bivakmuts op. Niet te achterhalen. Grootspraak weer. Wel 2 miljoen in het laatje en de supporters die dit doen worden gestraft, evenals de overige vak-p'ers. Karma of zoiets?

07-02-2025 13:24

COTEHengelo +198

In principe heeft iedereen plek toegewezen gekregen. Dus tenzij ze vanaf minuut 1 dat ze in het stadion waren niet op hen eigen plek zitten, kun je gewoon met camera beelden traceren van welke plek ze komen en dan kijken wie degene is lijkt mij. Dan wordt degene bij wie de plek is aangewezen gewoon het seizoenskaart ontnomen.

07-02-2025 13:45

grot +1843

Goed zo cote als ze inderdaad daarmee beginnen kom je vanzelf bij de schuldigen maar ik heb zelf het idee dat het bestuur daar niet aandurft.
Ik heb al eens vaker aangegeven dat bewijslast hier in Nederland verdomde moeilijk is kijk maar eens hoeveel misdadigers er vrij rondlopen b.v. Door vormfouten en dergelijke.

07-02-2025 13:54

COTEHengelo +198

Je benoemd precies iets wat ik ook altijd al heb vermoed, denk dat het in juridisch opzicht inderdaad gewoon lastig om daarmee echt door te pakken / iets gedaan te krijgen, of alles daar omheen, opsporen, onderzoek, vervolging, uiteindelijk alleen nog maar meer geld gaat kosten

07-02-2025 14:30

johnh +14

Grote klootzakken,dat zijn het. En als ze zo groot zijn meld je aan bij Fc Twente. Jullie zijn toch ook wel zo flink om het vuurwerk af te steken. Hoeveel financiële pijn richt je aan bij 'jullie' zgn clubje Fc Twente, schaam je diep , zgn " supportes "

07-02-2025 13:01

grot +1843

Ze zullen zich nu helemaal niet zelf aangeven omdat er duizenden euro’s mee gemoeid zijn als straf.

07-02-2025 13:55

RaceFace +4800

Je bedoelt, teruggestort als ze een kaartje hadden gekocht.

07-02-2025 12:55

FcTwentesupporteruitAssen +13127

Hoe is het toch mogelijk dat de mensen die hiervoor verantwoordelijk zijn, zichzelf belangrijker vinden dan het algemene belang van Fc Twente? Vak P is belangrijk voor de sfeer maar maken nu meer kapot dan goed voor de club is.

07-02-2025 12:44

Raika +13626

Veel supporters/daders hebben FcTwente al veel geld gekost, maar het schijnt moeilijk te zijn om ze te traceren helaas

07-02-2025 12:42

apollo +29

Hoe komt dat vuurwerk in het stadion .
Vermoedelijk weet iedereen hoe het werkt en niemand durf op te treden.
Angst is een slechte raadgever !
Probleem aan de voorkant aanpakken , voorkomen is beter
dan genezen

07-02-2025 12:41

grot +1843

Vuurwerk in de onderbroek wordt niet gevonden kinderen worden niet gefouilleerd zomaar enkele dingen die kunnen gebeuren bij binnensmokkelen van vuurwerk.

07-02-2025 13:58

Esli +115

Misschien komt het het stadion in wanneer de sfeeractie wordt voorbereid? Ruim voor de wedstrijd?

07-02-2025 18:14

Hendrikus +231

Ja hoor, geld terug. Ook aan die hufters. Die lachen zich helemaal suf,. Kunnen het de volgende keer gewoon weer doen. Geld niet terug, ook niet aan die honderden goedwillenden. Die zijn mogelijk een volgende keer bereid om dat tuig flink aan te pakken en het geld op hen te verhalen. Aanpakken die leeghoofden is de enigste remedie. En hard ook.

07-02-2025 12:41

jos_willemsen +2603

Hendrikus beslis jij over geld van anderen. Ik kan er niets aan doen, Sterker nog ik ben die wedstrijd niet eens geweest ( gezondheidsklachten) en zou mijn geld dus volgens jouw niet terug moeten hebben. Dubbel gestraft worden voor iets waar ik niets aan kan doen.
Daarnaast is het maar de vraag of de daders daarmee ook allemaal gestraft worden.
Ten 1e staan er ook veel mensen met een kaart op 135 of 101 in de vakken 102 tot en met 106. Dus die kunnen gewoon naar de wedstrijd toe. Ten 2e gaan er ook sterke geruchten dat er onder de vuurwerkspecialisten niet jaarkaarthouders zitten. Die worden o.a. uitgenodigd door sv vak P ( hebben tientallen kaarten die niet op naam hoeven te staan).
Dat is in mijn ogen al een 2e stap voor Twente, trek die kaarten in.

07-02-2025 13:43

grot +1843

Jos ik heb over die tientallen kaarten nooit gehoord mocht dat inderdaad zo zijn dan heeft ons bestuur boter op het hoofd want dat zou de eerste regel moeten zijn voor vak p stoppen met uitgeven van kaarten die niet op naam staan iedereen binnen vak p zou een kaart op naam moeten hebben.

07-02-2025 14:02

Redisthecolor +1061

Die goorlappen die zich verschuilen achter een masker pak je nooit. Gewoon het gehele vak(ken) laten opdraaien voor de kosten. Hopelijk worden dan wel de echte lafaards gepakt.

07-02-2025 12:37

KlaverAas +123

Kritiek hebben op de sfeermakers als er sancties komen maar bij de sfeeracties wel massaal filmen vanuit de “elitaire” vakken voor jullie sociale media. De sfeer in de veste roemen en als trots gebruiken maar er zelf niks aan bijdragen omdat je netjes met de handjes op de schoot de wedstrijd kijkt. Rashypocrieten

07-02-2025 12:44

jos_willemsen +2603

KlaverAas een beetje bekrompen reactie. Dus er gebeurd iets wat niet mag, dan mag je het niet filmen. Sfeer maken kan ook zonder vuurwerk, agressief gedrag en gooien van bier.
Als je zelf op P staat dan kun je niet anders dan erkennen dat er een behoorlijke spanning is dit hele seizoen al. De Ultra's ruiken hun kansen en willen heel vak P naar hun hand zetten, iedereen moet voor hen buigen ( letterlijk en figuurlijk), hun wil is wet en je bent een nitwit als je dat niet begrijpt/ accepteert.
Ik ben bij een overleg bij geweest, daar zeggen ze dat letterlijk. Zij zijn de supporters die meer zijn dan de andere supporters en zonder hen geen sfeer. Krijgen we niet wat we willen dan stoppen we met onze doeken en verdere sfeer.
Wil je op P een ander liedje inzetten, dan gaan ze daar keihard overheen. Ze willen dat iedereen mee doet, maar dan wel op hun voorwaarden.
Er zijn supporters die aangeven dan ga je daar toch tegen in, dat hebben we die avond wel gezien, dat wordt gewoon ( in het bijzin van vertegenwoordigers van Twente) met agressie weggehoond. Er zijn niet voor niets vaste bezoekers van vak 104 met stille trom naar andere plekken gedirigeerd.

07-02-2025 13:57

KlaverAas +123

Als je het allemaal zo vervelend vind verhuis je toch gewoon uit p? We zullen je niet missen. Staan genoeg gasten op de wachtlijst die graag je kaart overnemen.

07-02-2025 18:38

marcel_moekotte +4085

He. Een vak P er!
Welkom.kun je wellicht ook wat namen doorgeven?

07-02-2025 19:09

jos_willemsen +2603

Redisthecolor waarom dan niet breder uit meten en iedereen mee laten betalen. Dat is net zo'n dooddoener als jouw optie. Ik loop al 50+ jaar bij Twente en heb Twente nog nooit benadeeld, waarom zou ik dan wel mee moeten betalen en jij niet.
vak P is geen criminele organisatie, dus op basis van deelname aan activiteiten van een criminele organisatie kun je het niet gooien.
Je vergeet even dat het binnen de ruim 3.500 plekken op P nog niet om 100 personen gaat dus nog geen 3 % en daar wil jij 97% onschuldigen voor op laten draaien.

07-02-2025 13:48

grot +1843

Jos dit ben ik je eens maar er staan 3500 mensen in dat vak en er zal wel niemand op dat moment een foto kunnen maken van degene die dit allemaal doen.
Ik denk zelfs dat er voldoende foto materiaal beschikbaar is maar ja je mede mens (want dit zijn geen supporters)verraden dat doe je niet.

07-02-2025 14:07

Hannes.B +249

Welk zwaar vuurwerk stront mongool

07-02-2025 12:36

Redisthecolor +1061

Een beetje op je woorden passen is niet erg. Maar of het nu zwaar of gevaarlijk is maakt niks uit. Jij rijd ook niet met 100 door de binnen stad en zo boete op boete opgelegd krijgt. Het hoort er niet thuis je weet dat het niet mag doe het dan ook niet zo simpel is het. maar dan heb je van die door gesnoven goorlappen die overal de schijt aan hebben en het wel doen.

07-02-2025 12:40

Kaasje1991 +41

Dan kijk je voortaan toch op tv🤣 zelf waarschijnlijk lekker zitten de hele wedstrijd en stil blijven

07-02-2025 12:49

ALpje +8130

Heb liever dat jij even TV kijkt kaasje, weer een hersenloze mjnder in het stadion

07-02-2025 13:24

marcel_moekotte +4085

Ja. Nou? Ik zit werkelijk te bedenken wat ik hierop zal zeggen!
Dan maar niks. Want wat ik zou zeggen word jij niet vrolijk van. Ach toch maar:
WAT EEN OERSTOMME REACTIE!
Laat ik t daarbij houden.

07-02-2025 19:17

WankingWombat +2315

En toch vraag je je af hoe ze die fakkels naar binnen hebben gesmokkeld. Er hing wel een beetje een poeplucht daar en ze hielden die fakkels met bruine handen vast. Het zal toch niet?

07-02-2025 12:34

Mayjai.G +61

Misschien vooraf al in supportershome leggen of naar binnen meenemen met het spandoek. Die fakkels naar binnen krijgen is geen hoge wiskunde

07-02-2025 14:17

Anja.A +1861

Je tijd en geld steken in iets wat al heel duidelijk was en communicatie maakt een glad verhaal waarin je zo min mogelijk de daders aanpakt. We gaan verhalen joa joa. Ik weet wat het juridisch aan tijd en mankracht kost dus dat wordt een wassen neus. En je pakt er misschien een paar en die krijgen een SV. Maar dit is nu juist het volk waar waar de stewards en ook ik bang voor zijn dus die komen gewoon binnen. En sorry Union verlies toeschrijven aan het afwezig zijn van Vak P. Kijk dan de wedstrijd nog maar eens. Naïef in hun voetbalmessen gelopen. Daar helpt ook geen Vak P aan.. ik ben dit genaffel en half zachte geeikel spuugzat. Gooi er zelfs eens een vak uit. Sluit het home. Pak het bestuur van P eens aan en ga gvd eens echt om de tafel. Ja ook praten. Dat moet. Want het moet ook bij deze idioten tussen de oren dat het echt niet meer kan.

07-02-2025 12:26

yaraskygaming +222

Nee anja hou maar gewoon weer op

07-02-2025 12:37

z5qt78fnvd +1087

Goed dat ze in ieder geval een poging doen tegen die geld wolven, nee heb je ja kun je krijgen. Ik vraag me af wat bedoeld word met het zware vuurwerk, ik heb geen knallen of iets dergelijks gezien/gehoord? Jammer dat we zonder vakp het moeten doen maar dat mag geen reden zijn eenzelfde pot als tegen de Belgen neer te zetten

07-02-2025 12:25

Francesco +1780

Tja en de goedwillende supporters van vak P durfen het stelletje doorgesnoven hooligans van vak P niet te corrigeren! Dus gaat dit niet veranderen ben ik bang voor...

07-02-2025 12:24

grot +1843

Laat twente zelf eens beginnen met die supporters die op de trappen en bordessen staan er weg te halen dat kan niet zo moeilijk zijn maar wel een begin van opruimen.
En zorgen dat er een peloton ME klaar staat als er dan trammelant komt heb je alvast een hele groep te pakken om naar huis te sturen.

07-02-2025 12:30

yaraskygaming +222

Niet zo mieppen man softie

07-02-2025 12:38

eric +1076

En treed ook eens een keer op tegen de rokersin het stadion, dat gebeurt ook nog volop, weer een boete erbij

07-02-2025 12:40

Tukkerpower +13395

Een tevreden roker is geen onruststoker en ze maken in elk geval geen trammelant zoals die randdebielen.

07-02-2025 18:47

marcel_moekotte +4085

¿???????¿??????¿?????

07-02-2025 19:19

Kaasje1991 +41

De mensen van vak p zijn de sfeermakers niet meer niet minder. Mensen die in vak p zitten die de hele wedstrijd lekker stil zitten kunnen beter een andere plek zoeken

07-02-2025 12:51

ALpje +8130

Zoek jij dan even minimaal een paar hersencellen

07-02-2025 13:23

Tukkerpower +13395

Geweldige sfeermakers kost 5 ton maar dan heb je ook wat.

07-02-2025 18:48

marcel_moekotte +4085

Ja hoor...
Sfeer maken ok. Deden ze ook met prachtig spandoek. Verder lawaai.
Maar géén vuurwerk!
Heb ik er last van? Nee. Zit niet in dat vak.
Maar de club wel!!

07-02-2025 19:21

Mayjai.G +61

Elke andere club komt met een geld boete ermee weg en wij doen het 1x en gelijk vakp dicht. Lekker eerlijk weer

07-02-2025 12:20

m8826k8h8h +435

Tja lekker bezig vak p

07-02-2025 12:15

FCTGoor +493

lukt/willen ze toch niet

07-02-2025 12:15
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties